“Коли ти садиш сад — це несе тобі кисень, гармонію, радість, здоров’я”: збір вишень розпочали на Рівненщині

За інформацією: Суспільне Рівне.

Збір вишні розпочали у промисловому саду на Рівненщині. Зараз у господарстві висаджені дерева на 18 гектарах землі. Там вирощують сорти "Дебрецена", "Лотівка", а також "Іграшка" та "Зустріч".

Зібрані ягоди іншим підприємствам продають по 55 гривень за кілограм, це більш ніж вдвічі дешевше, у порівнянні з 2025 роком, поділився керівник товариства "Сади Полісся" Вадим Бортник. Він додав, що через весняні заморозки частину врожаю втратили. Також, оскільки сад ще "молодий", йому три роки, то прибутки невисокі.

"Так як ми збираємо в цьому саду перший рік вишню — то ми їх збираємо вручну. Але взагалі ми орієнтуємося на збір комбайном. Оскільки зараз жарка погода, ми працюємо з 05:00 і орієнтовно до 12:00 або у вечірній час", — розповіла агрономка Світлана.

Зі слів власника саду Вадима Бортника, сільське господарство є сильно поширеним:

"Як правило, дуже багато різних технічних культур на території Рівненської області посіяно, обробляються багато пестицидами, це псує екологію, впливає на здоров'я. Коли ти садиш сад — це несе тобі кисень, гармонію, радість, здоров'я".

Агрономка Світлана збирає вишні.

Новини України