У Тернополі відкрили простір арттерапії для переселенців військових та їхніх сімей

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Фото: Юлія Чуйко

У Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відкрили проєкт "Україна-Словенія: дружній простір" для переселенців, військових та членів їхніх сімей. Тут займатимуться онлайн та офлайн психологи та проводитимуть арттерапію.

Про це Суспільному розповіла координаторка простору Юлія Чуйко.

Юлія Чуйко. Фото: Юлія Чуйко

За її словами, аби облаштувати простір виграли ґрант на 9 тисяч євро. Такий же простір відкрили і в бібліотеці словенського міста Ормож.

"Бібліотека Тернополя надіслала Орможу книги українською мовою українських авторів безкоштовно для вільного використання в бібліотеці, для наших українців. Це книжки з психології та мистецтва, щоб просприяти розширенню освіти та розвитку переселенців. Також від нашої бібліотеки онлайн з біженцями, які проживають в Орможі працює психолог".

Юлія Чуйко каже, учасники проєкту отримали доступ до онлайн-консультацій психологинні Світлани Гліган. Вона консультує щодо адаптації та подолання стресу.

Рустам Давлетов і Світлана Гліган. Фото: Юлія Чуйко

Перше заняття з арттерапії провів художник Рустам Давлетов.

Заняття з арттерапії. Фото: Юлія Чуйко

Артерапія. Фото: Юлія Чуйко

За словами Юлії, такі заняття допоможуть учасникам виразити свої почуття та дослідити їх через мистецтво,зняти стрес.

Заняття відвідала переселенка з Рубіжного Луганської області Ольга Феленко.

"Мені дуже сподобалося на першому занятті, художник крутий, люди всі залишилися задоволені і пішли додому з хорошими емоціями. Сьогодні ми малювали макове поле. Коли я його побачила — одразу подумала про перемогу, згадала про дім. Дуже хочеться повернутися додому. Ніхто не вмів малювати, я ніколи не малювала, але у нас у всіх вийшли гарні картини".

Ольга Феленко. Фото: Юлія Чуйко

"Художник дуже якісно пояснював, до всіх підходив, всім приділив час. Спочатку була дуже напружена, а потім захопилася процесом і на якийсь час відволіклася від усіх думок. Ми поспілкувалися та приємно провели час. Дякую організаторам за таку можливість", — каже переселенка із Запоріжжя Оксана Цоцко.

На занятті малювали маки. Фото: Юлія Чуйко

"Головна мета проєкту — це підтримка тимчасово переміщених людей, українських біженців та членів їхніх сімей, які перебувають закордоном. Підтримка ментальна, психологічна з використанням арттерапії. Це також комунікація і налагодження зв’язків з іншою державою", — розповіла Юлія Чуйко.

Щоб приєднатися до занять, потрібно звернутися в обласну універсальну наукову бібліотеку.

Авторка Сніжана Заверуха

Новини України