Їздять селами. На Кіровоградщині працює мандрівна перукарня

За інформацією: Суспільне Кропивницький.

Перукарка Анна Данілова підстригає клієнтку в одному з населених пунктів Приютівської громади. Фото: Наталії Луценко

У Приютівській громаді Олександрійського району Кіровоградської області працює виїзна перукарня. Це проєкт, який реалізовує громадська організація "Творчість. Ініціатива. Енергія" у партнерстві з приватною підприємицею, перукаркою Анною Даніловою.

Про це Суспільному розповіла керівниця проєкту "Соціальне підприємство Приютівки "Мандрівна перукарня "Країна майстрів" Наталія Луценко.

З її слів, перед тим, як подавати заявку на отримання гранту, влаштували дослідження. З'ясували, що у 25 населених пунктах Приютівської громади проживають 12 тисяч людей. На таку кількість офіційно зареєстрована одна стаціонарна перукарня у Приютівці. В інших селах немає.

Перукарка Наталія Луценко з працює з клієнтом. Фото: Наталії Луценко

За сприяння Кіровоградської обласної громадської організації "Асоціації сприяння самоорганізації населення" на відкриття стаціонарної та мандрівної перукарні отримали грант у сумі 55 тисяч гривень. За ці гроші купили перукарське обладнання, мобільні крісла та бокс для інструментів.

"Наша ГО "Творчість, ініціатива, енергія" працює саме на території Приютівської громади і ми націлені на підтримку працівників культури, волонтерів та сільського населення. Ми знайшли підприємицю Анну Данілову, яка надає перукарські послуги, та погодилась співпрацюти з нами. Таким чином ми запустили соціальне підприємство".

Стаціонарно перукарня працює у Приютівці. Також декілька разів на місяць виїжджають у села громади. Людей підстригають здебільшого у сільських закладах культури. Під час написання бізнес-плану порахували, середня ціна стрижки в Олександрії – 200 гривень. Анна Данілова підстригає людей за соціальною ціною – 50 гривень.

"Анна Данілова підстригає людей, а ми займаємось усіма організаційними питаннями та звітами. Щоб дістатися до віддалених населених пунктів, транспорт перукарці надає Приютівська селищна рада. У прилеглі села добирається автобусом. Відповідно увесь заробіток вона забирає собі та на власний розсуд розпоряджається цими грошима. В тому числі, оплачує проїзд у громадському транспорті".

Перукарка Анна Данілова. Фото: Наталії Луценко

Зі слів Наталії Луценко, виїзна перукарня запрацювала у Приютівській громаді торік у грудні. Проєкт розрахований на сім місяців.

"Перед Новим роком ми поїхали у Березівське та Бутівське. Потім були Протопопівка, Войнівка, Косівка, Костянтинівка. Ми уже відпрацювали майже три місяці. Є населені пункти, де приходять більше людей, а де менше. Ми завжди аналізуємо, куди доцільніше їхати, куди ні. Думаємо, що цей проєкт продовжимо після його закінчення".

За один день у виїзній перукарні підстригають від семи до 15 клієнтів. Скільком людям надали послугу, підрахують після закінчення проєкту.

Наступний виїзд мандрівної перукарні запланували у село Лікарівка 13 березня. Там записалися на стрижку десятеро людей.

Новини України