У Кропивницькому цього тижня парки та сквери оброблятимуть від кліщів

За інформацією: Суспільне Кропивницький.

Торік парки та сквери Кропивницького вперше від кліщів обробляли працівники черкаської фірми/17 травня 2023 рік. Суспільне Кропивницький

З 3 по 5 квітня парки та сквери Кропивницького оброблятимуть від кліщів. Роботи виконуватимуть працівники комунального підприємства "Благоустрій".

Про це Суспільному розповів директор підприємства Олександр Співак. За його інформацією, акарицидну обробку роблять навесні, коли кліщі інтенсивно розмножуються, та в кінці літа – на початку осені, коли вони готуються до сплячки.

"Роботи розпочнуть зі скверу "Гай десантників, що у мікрорайоні Лісопаркова. Потім це будуть парки Космонавтів, "Козачий острів" та лісопарк в районі кардіоцентру. Просимо кропивничан не відвідувати ці території до 5 квітня 17:00 дня".

Минулого року парки та сквери Кропивницького обробляла від кліщів черкаська фірма, говорить Олександр Співак. Підприємство перейняло їхній досвід і цьогоріч ці роботи виконуватиме "Благоустрій".

"Ми закупили два обприскувачі та препарати від кліщів. Витратили на це 80 тисяч гривень. Це – гроші міського бюджету. Роботи працівники будуть виконувати безкоштовно, бо вони отримують за це заробітну плату".

Наступного разу парки та сквери Кропивницького оброблятимуть від кліщів в середині літа та, за потреби, восени.

Чому кліщі небезпечні

Кліщі живуть у траві і є переносниками 150 інфекційних хвороб, говорить головна санітарна лікарка Кіровоградщини Надія Оперчук. З її слів, у природі існує два піки сезонної активності кліщів – весняний і осінній, коли люди найчастіше звертаються з приводу присмоктування. З початку цього року до медзакладів регіону з приводу укусів та присмоктування кліщами звернулася 21 людина, з них 16 – у Кропивницькому. Кліщі, яких зняли з людей, не були заражені збудниками Лайм-бореліоза.

"Крім цього, працівники центру контролю та профілактики хвороб відловлюють кліщів на території області або за зверненням людей. Їх досліджують у лабораторії особливо небезпечних інфекцій. Таким чином з 15 кліщів – двоє були інфіковані збудником хвороби Лайма".

Симптоми, які може відчувати людина, яку вкусив інфікований кліщ, це – підвищення температури тіла, загальна слабкість, млявість, симптоми з боку нервової системи, кістково-м’язової системи, серцевої. Зі слів Надії Оперчук, якщо вчасно не призначити лікування, то хвороба переходить у хронічну форму та може призвести до інвалідності.

"Під час прогулянки у лісі, парку чи лісопосадці треба оглядати себе кожні дві години. Якщо кліщ перебував на тілі до однієї доби, то ризик інфікування буде мінімальним. Та якщо він перебував на тілі до трьох діб, то ризик інфікування наближається до 100%".

Новини України