“Це стосується і ООН, і Червоного Хреста”: у Кропивницькому закликали до дій щодо звільнення полонених

За інформацією: Суспільне Кропивницький.

Жанна Зубрицька — мама військовополоненого з Маріупольського гарнізону Володимира та його племінниця. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому відбулась акція-нагадування про військовополонених Маріупольського гарнізону "Не мовчи. Полон вбиває". Її учасники хочуть, щоб кожен, хто може, став голосом полонених. Щоб його почули у міжнародних організаціях, які мають посприяти звільненню військовополонених.

Про це Суспільному розповіла співорганізаторка акції Жанна Зубрицька: "Це стосується й ООН, і Червоного хреста. Ці організації показали свою бездіяльність у справі наших рідних".

Бійці Маріупольського гарнізону майже два роки у полоні, нагадує Жанна Зубрицька. Протягом цього часу — вбивство військових в Оленівці, засудження на 20 і більше років, довічно, 700 днів полону.

Маріупольський гарнізон – це не тільки полк "Азов". Це і морпіхи, і поліція, і нацгвардія, говорить Жанна Зубрицька. Вона дізнається про все нових полонених з Кіровоградської області. "На цей час я знаю про п’ятьох, з їх рідними я спілкуюсь. З цих п’ятьох одного звільнили приблизно півтора року тому. Він вже одружився".

Про свого сина Жанна востаннє отримала звістку у грудні минулого року. Тоді повернувся з полону хлопець, який був з її сином в одній камері. "Хлопець зателефонував мені, й сказав, що він тримається. Можливо, хлопці не завжди кажуть правду рідним".

Син Жанни в "Азові" з 2018 року: "Це була його мрія, він цей крок зробив свідомо. Одного дня зателефонував мені, і сказав, що він йде в армію. Я тоді була не вдома, й він мене ошелешив. За пару днів сказав, що підписує контракт. Тоді я дуже сердилась".

Важливими для становлення сина, як бійця, були два місяці підготовки до "Азову": "Для мене це були два місяці жаху. Багато чого я дізнаюсь зараз. Це дуже складно. Але дякую їхнім командирам саме за те, що вони їх так виховали, що тепер вони витримують цей полон".

Син Жанни Володимир. Суспільне Кропивницький

Жанна відвідує подібні зібрання майже щотижня в інших містах України та організовує їх у Кропивницькому. Завдяки акціям рідні дізнаюся про долю своїх рідних. Жанна розповіла про жінку, яка приїхала у Кропивницький з Польщі, щоб підтримати рідних полонених Маріупольського гарнізону. У неї була інформація, що її син загинув. У Кропивницькому жінка зустріла хлопця, який розповів їй, що син у полоні. "До цього часу вона не сподівалась, що її син живий, в неї взяли зразки ДНК, — розповіла Жанна. – Я на цих зібраннях зустріла інструктора, побратимів сина. Тому ці акції дуже важливі ще й для нас – бо так ми дізнаємось якусь інформацію, хоча б так".

За підрахунками Суспільного, в акції взяли участь понад 200 людей.

Новини України