Тернопільські рятувальники навчали школярів поводитися в надзвичайних ситуаціях

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Суспільне Тернопіль

Тернопільські рятувальники вчили школярів, як реагувати в надзвичайних ситуаціях: накладати турнікет, гасити полум’я вогнегасником, діяти при хімічній небезпеці та опанувати себе в умовах стресу. Урок провели для учнів Тернопільської школи №14.

Рятувальники навчали школярів, як правильно користуватися вогнегасником.

Рятувальники провели навчання для школярів. Суспільне Тернопіль

На території Тернопільської школи №14 організували 8 локацій, де показували, як поводитися під час надзвичайних ситуацій, — каже речник пожежно-рятувальної служби області Сергій Данілін.

"Ми даємо дітям основи безпеки життєдіяльності. В нас є піротехнічні підрозділи, підрозділи, які займаються пожежогасінням, психологічну службу задіяли. Одна з локацій — робота пошуково-рятувального відділення та підрозділи хімічного захисту".

Сергій Данілін. Суспільне Тернопіль

Вперше спробував загасити вогонь порошковим вогнегасником одинадцятикласник Ілля Кагало.

"Я дізнався, які є види вогнегасників, як вони працюють, це дуже важливою. Такий цивільний захист в нас вже не вперше проводять".

Ілля Кагало вчиться користуватися вогнегасником. Суспільне Тернопіль

Дев’ятикласниця Емілія Щепановська каже, одна з найцікавіших для неї локацій — з реагування на хімічну небезпеку.

"Нас вчили одягати комбінезон, протигаз, коли є хімічні випари, робити перев’язки, коли треба спинити кров. Також цікаво було почути, що робити, якщо побачили міну".

Емілія Щепановська. Суспільне Тернопіль

Рятувальники провели навчання для школярів. Суспільне Тернопіль

Позаштатна психологиня пожежно-рятувальної служби області Наталія Гесюк розповіла дітям, як опанувати себе в стресовій ситуації:

"Я показала школярам м’ячик, він твердий і має колючки, які діють на нервові рецептори. Коли людина натискає, то починає виходити зі ступору і розуміти "де я, що я". Також, щодо іграшок, важливо пам'ятати, що і в мобільних телефонах, і в м’яких іграшках можуть бути заховані вибухонебезпечні предмети. Тому ще раз нагадуємо, що можна не брати нічого в руки. Бульбашки викликають посмішку, задоволення і коли дитина вдихає і видихає, то теж заспокоюється. І в нас також є "собака-обнімака" — ізраїльська собака "Хібукі", яка може заспокоїти, врівноважити, вона може обняти, можна взяти ]] на плечі й носити".

Наталія Гесюк. Фото: Пожежно-рятувальна служба Тернопільщини

Рятувальники провели навчання для школярів. Суспільне Тернопіль

Директорка школи Оксана Добровольська розповідає, такі навчання для дітей проводять щороку.

"В нашому закладі навчається 980 учнів — це діти від 1 до 11 класи. Сьогодні у нас присутні керівники закладів освіти Тернополя і ми пригадуємо все, що знаємо про цивільний захист в Україні і у школі. Керівники також мають побачити, проаналізувати дії в своїх закладах і, можливо, підказати мені, що я не так роблю, чи самим виправити свої дії, у своїх закладах".

Оксана Добровольська. Суспільне Тернопіль

Рятувальники провели навчання для школярів. Суспільне Тернопіль

Новини України