“Монументи мовою окупанта”. У Кропивницькому залишаються символи радянських часів

За інформацією: Суспільне Кропивницький.

Дмитро Завражний показує на дату “1941”, яка вважається в Росії початком Другої світової війни (у Росії ця війна зветься “Велика Вітчизняна війна”). Друга світова почалась у 1939 році. Суспільне Кропивницький

Дмитро Завражний вважає, такий меморіал повинен бути, але зі змінами. Зокрема, напис "Велика Вітчизняна війна" змінити на "Друга світова" та рік її початку переправити з 1941 на 1939.

"Прізвища наших громадян, котрі загинули у роки Другої світової війни, так, вони мають бути. Але вони мають бути українською мовою, не російською. Тому що ми з Росією воюємо, це нонсенс, що у нас монументи мовою країни-окупанта".

Поряд з монументом – приміщення бізнес-центру "Акустика", на чотирьох колонах якого розташовані радянські символи — серп з молотом.

Приміщення бізнес-центру “Акустика” у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

"Їхав машиною, — розповідає місцевий житель Олексій Коваленко, — якраз на перехресті зупинився, і звернув увагу на те, що на мене дивляться досі у 24-му році серпи й молоти на приміщенні, їх потрібно вже давно прибрати. У сучасній Україні немає місця цим символам".

Навпроти бізнес-центру — в’їзд на територію заводу "Ельворті". До квітня 2016 він називався "Червона Зірка". Попри перейменування, напис залишили колишній, говорить Дмитро Завражний: "Мовою окупанта. Це ні у які рамки, це має бути давно демонтоване".

Вхід на територію заводу “Ельворті”. Суспільне Кропивницький

Ці об’єкти не перебувають на балансі міста і в комунальній власності, пояснив член топонімічної комісії Руслан Фросіняк. Вони – на балансі акціонерного товариства "Ельворті". Сказав, щодо меморіалу робітникам-червонозорівцям, позаминулого року на обласній консультативній раді ухвалили рішення його перейменувати й внести зміни в оформленні.

"Нами, як органом охорони культурної спадщини, було підготовлено відповідну облікову документацію. Цей процес затягнувся, але протягом цього року ми цю документацію направимо у міністерство, щоб ця пам’ятка залишалася у реєстрах із новою назвою з урахуванням того, що там Друга світова війна, і так далі".

Змінами у написах і демонтажем серпа з молотом займуться після перемоги України. Так відповіла телефоном помічниця керівника підприємства "Ельворті" Наталія Хорольська.

"Це одна зі складових, щоб у нас було все добре, але з урахуванням того, що дуже багато людей гине, то це питання не на часі".

Зі слів представника топонімічної комісії Руслана Фросіняка, у міську раду з приводу порушень закону про декомунізацію звернень не було.

Новини України