У світі відбувається звикання до війни в Україні — Кримськотатарський Ресурсний Центр за результатами форуму ООН

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Постійний форум ООН з питань корінних народів у Нью-Йорку, США, 2024 рік. Фото: Facebook/Рефат Чубаров

В ООН добре обізнані про проблеми України і кримських татар у Криму. Представники української делегації наголосили, що надзвичайно важливо, щоб були легалізовані представницькі інститути, оскільки це демократичні органи корінного народу.

Про це повідомила менеджерка і юристка Кримськотатарського Ресурсного Центру Людмила Коротких в етері проєкту "Кримське питання".

Вона наголосила, що в ООН добре обізнані про проблеми України та кримських татар у Криму, оскільки ще з 90-х років представники Меджлісу кримськотатарського народу активно беруть участь у роботі багатьох органів і структур та активно борються за права корінних народів.

Коротких також нагадала, що представники Меджлісу брали участь у розробці декларації з прав корінних народів.

За її словами, наразі у світі відбувається звикання до війни в Україні. Вона вважає, що саме тому потрібно більше говорити про проблеми кримських татар та продовжувати роботу на різних рівнях.

"Тому ми намагаємося використовувати ті можливості, які у нас є для того, щоб комунікувати. Звісно, до 2014 року ми більше говорили про Крим, про розвиток Криму, з 2014 року ми говорили про окупацію, а з 2022 року ми активно говоримо про повномасштабне вторгнення Росії в Україну", — наголосила Коротких.

Також юристка Кримськотатарського Ресурсного Центру нагадала про захід, який передував Постійному форуму ООН з питань корінних народів, що проходив з 15 по 26 квітня у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. Йдеться про Перший Глобальний саміт з питань миробудівництва корінних народів, який відбувся 11-12 квітня у Вашингтоні.

Вона розповіла, що на саміті було 50 представників корінних народів з різних регіонів світу. Обговорили, що всі корінні народи хочуть миру, розвивати свої інститути, культуру, традиційні практики, а також, щоб на їхніх землях не було війни.

"Якщо говорити про ситуацію в Україні, для нас надзвичайно важливо, щоб були легалізовані представницькі інститути, оскільки це демократичні органи корінного народу. Таким чином ми можемо говорити, що у нас будуть нормальні, прозорі, відкриті відносини і ми зможемо будь-які наші питання, складнощі, проблеми вирішувати демократичним шляхом", — наголосила юристка.

Постійний форум ООН з питань корінних народів — це вищий консультативний орган, який опікується питаннями корінних народів — економічного та соціального розвитку, культури, довкілля, освіти, охорони здоров’я та прав людини.

Новини України