Кропивничанин Тарас Нєльзєв став чемпіоном України з дзюдо серед юніорів

За інформацією: Суспільне Кропивницький.

Зліва направо: Станіслав Корчемлюк, Тарас Нєльзєв, Іван Казіміров та Андрій Войтишенко. Фото: Facebook Федерації дзюдо України

18-річний кропивничанин Тарас Нєльзєв став чемпіоном України з дзюдо серед юніорів до 21 року. Змагання відбулися у Києві.

Тренер спортсмена, президент обласної федерації дзюдо Сергій Нечмоня на своїй сторінці у Facebook написав, що двоє його вихованців змагались у ваговій категорії до 81 кілограма. Крім Тараса Нєльзєва, участь у чемпіонаті брав Данило Горбатенко.

Усього в першості країни взяли участь 228 дзюдоїстів та 119 дзюдоїсток з 20 регіонів та міста Київ. Результати змагань опублікували на офіційному сайті федерації дзюдо України.

Тарас Нєльзєв став кращим з-поміж 48 учасників, перемігши у фіналі старшого за нього на два роки представника столиці України, чемпіона Європейського юнацького олімпійського фестивалю 2022 року та срібного призера Кубка Європи U21 того ж року Станіслава Корчемлюка. Бронзу розділили срібний та бронзовий призер Європейського юнацького олімпійського фестивалю 2022 року Іван Казіміров з Києва та представник Вінницької області Андрій Войтишенко.

Інший кропивничанин у цій ваговій категорії, Данило Горбатенко, поступився у сутичці за треті місця та став пʼятим разом з Михайлом Сідловським з Житомирщини.

Нагородження переможця та призерів у ваговій категорії до 81 кілограма (ліворуч), Сергій Нечмоня з Тарасом Нєльзєвим та Данилом Горбатенком (праворуч). Фото: Facebook Сергія Нечмоні

Крім кропивничан, Кіровоградщину на чемпіонаті України представляв олександрієць Павло Романяк. Він виступав у ваговій категорії до 60 кілограмів, у підсумку розділивши сьоме місце з Даніілом Мусіним з Дніпропетровщини. Усього в цій ваговій категорії було 52 спортсменів.

Хто такий Тарас Нєльзєв

18 років вихованцю обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи "Ніка" виповнилось 10 березня. У листопаді 2022 року Тарас став бронзовим призером першості країни серед кадетів у ваговій категорії до 73 кілограмів, а торік у лютому він вже став чемпіоном України серед кадетів у тій же ваговій категорії, у липні брав участь у Європейському юнацькому олімпійському фестивалі, а перейшовши у вагову категорію до 81 кілограма, став бронзовим призером чемпіонату України серед молоді до 23 років, який відбувся у вересні 2023 року.