Залучив родичів і друзів: тернополянин організував виробництво дронів

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Степан Зазуляк, організатор виробництва дронів. Фото: Суспільне Тернопіль

"У нас є дві основні моделі — більша та менша. Більша може нести приблизно 2,5-3 кілограми вибухової маси, менша — до 1,5 кілограми. Більша на меншу відстань використовує весь акумулятор, менша — на більшу відстань. Оскільки зараз сучасна війна, тому дрони є головним чинником нашої перемоги. Більше дронів — швидша перемога".

Степан Зазуляк долучив до справи родичів та друзів.

Родичі та друзі допомагають Степану Зазуляку виробляти дрони. Фото: Суспільне Тернопіль

"Є троє основних — двоюрідна сестра моєї дружини, її рідна сестра і я, як менеджер. Також є ще кілька друзів, які у свій вільний час заходять допомагати, їх є приблизно п’ятеро". Зробили три перших дрони, передали на Авдіївський напрямок. Хлопці дали відгук, були деякі поправки, ми їх внесли в наступній партії. Знову передали і так пішло-поїхало. За січень ми склали понад 60 дронів, а в лютому — понад 70. Є деякі нюанси, щоби всі деталі зійшлися між собою. Труднощі в тому, щоб виходити на нормальні кількості, потрібно знаходити фінансування, це немалі гроші, бо собівартість одного дрона приблизно 500 доларів".

Щоби зробити 10 дронів, потрібно 4 дні.

Процес виробництва безпілотників. Фото: Суспільне Тернопіль

"Можна прошити, як бомбер, тоді він буде в одну сторону працювати. Під час прошивання дрона можемо вивести всі потрібні характеристики".

Зробити дрон просто, каже Степан. Головне, аби були всі деталі. Чоловік закуповує їх в Україні та в Китаї. Фінансують закупівлю деталей благодійники.

Дрони для ЗСУ. Фото: Суспільне Тернопіль

"У нас є певна база основних жертводавців. Коли ми дрони протестували, пакуємо в коробки і підписуємо, хто профінансував створення цієї "пташки", щоби військові знали, кому за неї завдячувати".

На фронті безпілотники налаштовують уже самі бійці.

Новини України