“Українці за два роки зібрали 6,6 мільярда”. Сергій Притула звітував у Кропивницькому

За інформацією: Суспільне Кропивницький.

Кропивничани перед зустріччю з волонтером Сергієм Притулою. Суспільне Кропивницький

Освітні проєкти в фонді Сергія Притули

Перший проєкт — це навчання військових спільно з військовою школою "Боривітер". З серпня 2022 року підготували понад 18 тисяч військових.

"Ми її частково фінансово утримуємо, тому що це також великий організм. Там купа інструкторів й різні напрями — від засобів радіоелектронної боротьби, радіоелектронної розвідки до військової топографії. Ми і закуповуємо обладнання, і виділяємо бюджет на інструкторів, тому що навчання для військовослужбовців у військовій школі "Боривітер" безкоштовне".

Також в Україні є центри готовності цивільних. Там вчать цивільне населення базовому військовому вишколу та навичкам, потрібним під час війни. Як надавати медичну допомогу, готуватися до блекауту, діяти при артобстрілах, поводитися зі зброєю, керувати дронами. Інструктори – професійні військові. В Україні працює 86 осередків у 19 областях. Є такий центр і в Кропивницькому.

"Ми за півтора року вивчили 45 тисяч людей. Є 35 різних напрямів і понад 250 інструкторів. Ми починали з підготовки до мобілізації. Це був і лишається дуже популярний напрям. Потім поступово розширювали тематику".

Сергій Притула в Кропивницькому, березень 2024 року. Суспільне Кропивницький

Як українці донатять у фонд Сергія Притули

За два роки українці зібрали 6,6 мільярда гривень. За словами Сергія Притули, це дуже велика сума.

"За цими цифрами дуже багато любові, турботи й піклування про своїх захисників, тому що кожна копійка з цієї суми працює або на захист українського військовослужбовця, або на пришвидшення смерті окупанта. Велика родина нашого фонду — це сотня людей, яка працює в ньому, і десятки мільйонів, які нас підтримують. Всі ці десятки тисяч дронів, машин, рацій, тактичної медицини — це щоденні донати. Кожен день ось такі невеличкі, але регулярні суми роблять погоду".

Гроші українці перерахували за понад 8 мільйонів 100 тисяч транзакцій. 84% донатів — з України, 16% з-за кордону (найбільше з Польщі та США).

"З цікавинок — донатів з Фінляндії ми отримали більше, ніж з Канади. Кордон з Росією багато що вирішує".

Одноразовий найбільший донат зробили в травні 2022 року. Це був один мільйон доларів. Середній донат за два роки складає 813 гривень. Але якщо брати по роках, то збори почали зменшуватися. За 2022 рік сума одного донату була 1000 гривень. За 2023 рік — 600 гривень.

"Сума зменшується, і тому ми зараз дуже багато часу приділяємо збільшенню комунікації з потенційними донорами. І мій приїзд сьогодні до вас — це попросити у вас про донати на регулярній основі. Хай це буде невелика сума. Але важливо, щоб перетворили донатство в таку саму звичку, як дихати. Тому що українське військо не захищає нас рандомно, з перервою на обід. І через це наша підтримка має бути нон-стоп".

Новини України