«Таємні вибори»: у Вінницькому медичному університеті обирали ректора

Представникам ЗМІ, які не акредитувались, наказали покинути приміщення

Змінити розмір

«Таємні вибори»: у Вінницькому медичному університеті обирали ректора

Сьогодні, 3 квітня, у Вінницькому національному медичному університеті ім. М. І. Пирогова обирають ректора. З «другого старту», бо вибори, які були призначені у вересні 2023 року, МОЗ скасував щоб перевірити на плагіат наукові праці одного з кандидатів.

На сьогодні за посаду ректора змагаються шестеро кандидатів. Оргкомітет затвердив список з 1194 осіб, які мали право брати участь у виборах ректора. Голосування тривало з 09.00 до 15.00 години.

«Таємні вибори»: у Вінницькому медичному університеті обирали ректора

Аби повідомити вінничанам про результати голосування, журналістка Вінниця.info завітала на виборчу дільницю. Але там їй наказали покинути приміщення та заборонили зйомку, бо представник ЗМІ не акредитований на вибори ректора. Зауважимо, оргкомітет змінював правила акредитації ЗМІ.

Коли в Україні проводяться вибори Президента, вибори до Верховної Ради, вибори до місцевих рад, журналісти присутні на виборчих дільницях без акредитації, можуть фотографувати не порушуючи таємницю голосування та не втручаючись в роботу комісії. Але у Вінницькому медуніверситеті свої «виборчі» правила.

Редакція Вінниця.info не мала намір спостерігати за роботою членів комісії та підрахунком голосів. Кореспондент прийшла в університет, аби дізнатись та повідомити про результати виборів – хто переміг. Але представник організаційного комітету їй у цьому відмовив, сказавши, що інформація протягом 24 годин після завершення виборів буде опублікована на сайті вузу.

«Таємні вибори»: у Вінницькому медичному університеті обирали ректора

Зазначимо, відповідно до Постанови Кабміну та  Положення про порядок виборів ректора Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, вибори проводяться з дотриманням таких принципів:

  • відкритості
  • гласності
  • таємного та вільного волевиявлення
  • добровільної участі у виборах
  • демократичності
  • забезпечення рівності прав учасників виборів

До речі, Постановою Кабміну, якою затверджено Методичні рекомендації щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника закладу вищої освіти, не вказано про акредитацію ЗМІ. Зазначено лише про те, що Порядок акредитації громадських спостерігачів визначається організаційним комітетом.

Вінниця.info

Джерело

Новини України