Зібрали 8 тисяч гривень для ЗСУ: на Вінниччині відбулася прем’єра фільму “Ядерне чаювання”

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Прем’єрі фільму “Ядерне чаювання”. Вікторія Вербовецька

У Тульчині на Вінниччині відбулася благодійна прем'єра фільму "Ядерне чаювання". Стрічку зняли місцеві митці Дмитро Масіброда та Сергій Качмар кіностудії "Поділля".

Показ влаштували 1 травня у місцевому центрі культури та дозвілля. Переглянути фільм прийшли близько 400 — 500 глядачів. Про це Суспільному розповів режисер фільму Дмитро Масіброда.

"Більший відсоток глядачів — це була молодь. Ми підходили, запитували про їхні враження — всім сподобалося. Зібрали вісім тисяч гривень за сорок хвилин перегляду фільму. Мої враження, як режисера, позитивні, тому що зал дуже довго аплодував. Багато людей розповідали, що в кінці вони випустили сльозу", — розповів Дмитро Масіброда.

Вхід був безкоштовним, але всі охочі могли пожертвувати будь-яку суму для ЗСУ і спеціально встановлену скриньку. Загалом вдалося зібрати 8 тисяч гривень.

"За ці гроші закуплять виносні антени для дронів для бійців третього загону спеціального призначення 71-ї окремої єгерської бригади Десантно-штурмових військ", — зазначив режисер.

Прем’єрі фільму “Ядерне чаювання”. Вікторія Вербовецька

Про кінострічку

Як розповів Дмитро Масіброда, ідея фільму у нього з'явилася 26 лютого 2023 року у недільний вечір. До зйомок залучити близько 18 людей.

"До мене прийшла муза і наступного дня десь за чотири години написав чорновий варіант сценарію. Основну сцену, де відбуваються події, знімали дві ночі. Всі інші епізоди — періодично: у травні, червні, жовтні, листопаді. Загалом створення фільму тривало близько п'яти — шести місяців", — розповів Масіброда.

Він додає, що фільм "Ядерне чаювання" — це сімейна терапія на фоні ядерної війни. Його жанр — історія за мотивами майбутніх подій.

"Хотілося донести до глядачів, що, коли у вас є рідні, близькі люди, то не потрібно від них щось приховувати, якісь скелети у шафі, бо рано чи пізно все вийде на поверхню і наслідки будуть негативні. Потрібно цінувати кожен день, не брехати, не зраджувати", — сказав Дмитро Масіброда.   До прем'єри фільм "Ядерне чаювання" оцінили на дев'ятьох кіноконкурсах:

  • Oniros Film Awards (Нью-Йорк) – найкращий трилер.
  • Фестиваль South Film and Arts Academy (Чилі) – найкращий фільм про війну, найкращий сценарій художнього фільму, найкраща робота художника-постановника, найкращий постер.
  • Каннський світовий кінофестиваль (Франція) – фіналісти в номінації "кращий фільм іноземною мовою".
  • Індо-французький Міжнародний кінофестиваль (Індія) – кращий міжнародний короткометражний фільм.
  • Перші сесії режисерів Lift-Off 2024 (Велика Британія) – категорія "Нові голоси".
  • Початкові сесії кінематографістів 2024 Lift-Off 2024 (Велика Британія) – категорія "Нові голоси".
  • TMFF (Глазго, Шотландія) – номінація за кращий трейлер.
  • Стокгольмський міський кінофестиваль – офіційний відбір.
  • Стамбульський фестиваль короткометражних фільмів "Золотий міст" (Туреччина) – офіційний відбір.
Новини України