Ракетний удар по драмтеатру в Чернігові: хто погоджував проведення закритої зустрічі та чи був на неї дозвіл

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Сергій Мойсієнко. Суспільне Чернігів"Коли вже у п’ятницю (18 серпня — ред.) приїхали ще раз ці люди, мене вже в театрі не було, був мій заступник, я йому сказав, в нас категорична вимога, що має бути або письмовий дозвіл, або театр завтра не відкриється. Після наших вимог вже в другій половині дня з’явився лист про те, що нас просять підтримати даний захід. Лист був від обласної військової адміністрації".

У відповідь на запит Суспільного, Чернігівська ОВА надала копію листа, який заступник начальника обласної військової адміністрації Дмитро Синенко відправив директору театру.

ЛИСТ

В ньому він просить сприяти в проведенні зустрічі виробників дронів. У відповіді на наш запит вони додали, що цей лист не був дозволом чи погодженням, а був реакцією на звернення благодійного фонду "Дігнітас", який запрошував ОВА взяти участь у зустрічі у драмтеатрі й сприяти в її проведенні.

"Як і у всіх попередніх містах місце визначала місцева влада. Ми не можемо сказати, що ось точка на карті, ми будемо проводити щось тут. Тим паче ми не знаємо яке приміщення, бомбосховище, ситуацію щодо систем протиповітряної оборони й багато чого іншого. Де краще, де мають чергувати вибухотехніки, поліція. Це все мають знати на місці, це не можуть бути волонтери, яких запросили ззовні провести закриту зустріч. Вочевидь, такі речі відбуваються тільки за погодженням з місцевою владою", — каже співорганізаторка закритої зустрічі Марія Берлінська.

Зі слів волонтерки Ольги Палькової-Свірчевської, місцеві громадські активісти "вже зробили з цієї ситуації висновки на майбутнє".

Ольга Палькова-Свірчевська. Суспільне Чернігів"Це те, що мені дуже відгукується: коли щось відбувається, ми робимо висновки про те, як щось робити, чи не робити. І ми проводимо далі заходи, але намагаємося по-іншому поводитись з інформацією і про місце, і відбір людей проводити, і відбір самого приміщення. Все це сильно змінилося після "Іскандеру" у багатьох громадських активістів, яких я знаю в Чернігові та в Україні", — говорить Палькова-Свірчевська.

Чи був це масовий захід?

Відповідно до закону "Про правовий режим воєнного стану", військове командування разом із військовими адміністраціями можуть забороняти проведення масових заходів. 7 вересня 2022 року рада оборони затвердила порядок проведення масових заходів у Чернігівській області.

Новини України