Компенсації за громадські перевезення у Чернігові: на які суми розраховують окремі приватні перевізники

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Автобус стоїть на зупинці громадського транспорту в Чернігові 1 травня 2024 року. Суспільне Чернігів

За березень 2024 року маршрутні автобуси приватних перевізників у Чернігові проїхали 649 700 кілометрів. Вартість цих послуг становить 26,8 мільйона гривень, з пасажирів перевізники змогли зібрати 17,5 мільйона гривень, при цьому запит на компенсацію становив дев'ять мільйонів гривень.

Про це повідомив директор "Чернігівської транспортної компанії" Артем Тарасенко на своїй Facebook-сторінці.

За його словами, запит на компенсацію в березні більший, ніж та сума, яку виплатили перевізникам у лютому.

"В лютому фактично здійснена транспортна робота становила 608 900 кілометрів, вартість послуг 24,5 мільйона гривень, зібрано від пасажирів 15,2 мільйона гривень. Розрахункове відшкодування було на 9,3 мільйона гривень. Але у лютому начальник МВА Брижинський підписав платіжне доручення і перевізники отримали доплату у розмірі 8,7 мільйона гривень без виникнення питань чи занепокоєнь", — йдеться у повідомленні.

Які приватні компанії перевозять чернігівців

Як йдеться на сайті Чернігівської міської ради, протягом 2022-2023 років у Чернігові повністю перезапустили транспортну сферу, зокрема провели конкурс та обрали чотирьох перевізників для обслуговування автобусних маршрутів: "Пассервіс", "Таксосервіс", "Епітранс" та "Тревел Експрес".

  • "Пассервіс" належить Олександру Вакуленку, а серед засновників компанії вказане ТОВ "Чернігів-Автосервіс". До цього кінцевими бенефіціарами компанії були інші члени родини Вакуленків, зокрема Сергій, який був депутатом Чернігівської міської ради від партії "Наш край" та ще раз балотувався туди у 2020 році від партії "Слуга народу", але не пройшов.
  • "Таксосервіс" з 2010 року належить Олексію Захарченку. Підприємство заснував його батько Микола Захарченко ще в 1994 році, йдеться у матеріалі "Наші Гроші".
  • "Епітранс" зареєстроване у Білій Церкві на Київщині. Компанією володіє Наталія Нестерчук.
  • "Тревел Експрес" заснували депутат Чернігівської міської ради Володимир Коваленко та Михайло Рапута.

На який розмір компенсації розраховують окремі перевізники

За інформацією Артема Тарасенка, у лютому після затвердження Брижинським загальної компенсації у розмірі 8,7 мільйона гривень, перевізники отримали такі суми:

  • "Пассервіс" — три мільйони гривень;
  • "Таксосервіс" — 0,85 мільйона гривень;
  • "Епітранс" — 2,35 мільйона гривень;
  • "Тревел Експрес" — 2,5 мільйона гривень.

У березні ж перевізники виконали послуг на суму 9 336 000 гривень, але заблокована Брижинським компенсація розрахована на рівні дев'яти мільйонів гривень. За словами начальника міського управління транспорту Олександра Рижого, цифра зросла, у порівнянні з лютим, у зв'язку з придбанням перевізниками шести автобусів, які відповідають критеріям цієї програми, а також більшої кількості днів у місяці:

  • "Пассервіс" — 3,15 мільйона гривень;
  • "Таксосервіс" — 1,05 мільйона гривень;
  • "Епітранс" — 2,45 мільйона гривень;
  • "Тревел Експрес" — 2,35 мільйона гривень.

Детальніше про компенсації приватним перевізникам у Чернігові, про те, в чому вони полягають та як розраховуються — читайте у нашому матеріалі.

Новини України