Підйомник, два хаби, інклюзивні вбиральні: як у Варвинській громаді за грантові гроші облаштовують шкільне укриття

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Вертикальний підйомник для маломобільних груп учасників освітнього процесу. ФОТО: Суспільне Чернігів

Інклюзію в укритті також забезпечать дві нові вбиральні.

"Все переробляється "під нуль" з плиточки починаючи, перештукатурка. Ця і та кімната – це для маломобільних груп населення. Комунікації підведені, але ще не дороблено. А тут звичайні туалети. Тут ще будуть мийки. Все буде підведено", – пояснює директор ліцею Михайло Момот.

Директор ліцею Михайло Момот. ФОТО: Суспільне Чернігів

Любов Лущик каже:

"До цього в цій частині приміщення туалетів не було. Були трішки стін і стара каналізаційна труба. Зараз там повністю викладені по-новому всі кабінки і основне, що ми врахували за вимогами ДСНС та новими державними будівельними нормами. Якщо з’явиться дитина з інвалідністю, на візочку або маломобільні діти, то ці двері – метрові".

Начальниця відділу освіти Любов Лущик. ФОТО: Суспільне Чернігів

В укритті облаштовують окремий кабінет для шкільного медика, освітній та цифровий хаби. Вже придбали необхідне для цього обладнання та меблі.

"В освітньому хабі теж велике приміщення на два входи. Тут у нас буде екран, проєктор. Багато тут понакупляли: 176 стільців купили, проєктор, планшети, дошки, екрани, ігри для меншеньких, мішки для релаксації, шафи для медика, ще для чогось", – говорить Михайло Момот.

Любов Лущик додає:

"У цифровому хабі (це вимога наших донорів) обов’язково для кожної дитини буде посадкове місце: стіл, стілець, які підключаються через кабель до планшету. Також буде яскравий лайтбокс".

Столи та стільці для дітей в укритті. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як розповіла начальниця відділу освіти Варвинської громади Любов Лущик, грант у сумі 2 мільйони 200 тисяч гривень на ремонт та придбання обладнання для шкільного укриття громада отримала завдяки участі у швейцарсько-українському проєкті Decide – "Децентралізація для розвитку демократичної освіти", який реалізує ГО "Відбудова". В рамках підписаного меморандуму громада додала 500 тисяч. Цей заклад освіти обрали, як такий, що має протирадіаційне укриття та є опорним для чотирьох навколишніх сіл.

"Укриття, коли війна почалася, більш спрямовані були на безпеку, але ніхто не звертав увагу на те, що дітям перебувати 2-3 години дуже складно, їх треба організовувати, задіювати. І, дякуючи цьому проєкту, у нас є змога не просто дітям перебувати в укритті, а реально спілкуватися, проводити тренінги, майстер-класи. Діти будуть не просто перебувати, вони будуть залученні до освітньої діяльності", – каже Любов Лущик.

Зі слів виконроба МПБП "Стимул" Олександра Шинкаренка, ремонт виконано на 80%.

Ремонтні роботи в укритті. ФОТО: Суспільне Чернігів

Наразі до проєкту хочуть додати роботи по заміні та перенесенні каналізаційних труб в одному з прохідних приміщень укриття. Від цього рішення буде залежати термін закінчення робіт.

Новини України