“Гроші на ЗСУ”: що вимагають учасники акції та як на це реагує міська влада у Чернігові

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Ірина Жмур. Суспільне Чернігів"Досить того, що ми тут. Я думаю, що представники якісь там є, ставляться питання, а з вікна всім видно, що люди тут є, тобто вони підтримують тих, хто всередині".

23 вимоги учасників акції

Одна з вимог учасників акції, щоб матеріальна підтримка ЗСУ стала пріоритетним напрямком місцевої влади.

Нікіта Стрелок. Суспільне Чернігів"Багато моїх друзів та знайомих зараз перебувають на фронті і я знаю, в яких умовах вони там перебувають. І коли я бачу, що хтось вішає медальки чи завдаються мільярдні збитки, мені стає в душі так ганебно, що я не можу це не висловлювати", — каже учасник акції Нікіта Стрелок.

Зі слів учасниці акції Тетяни Опришко, загалом вони мають 23 вимоги до міської ради, зокрема, третину бюджетних надходжень направити на підтримку військових. Бюджет Чернігова, згідно з інформацією на сайті міськради, складає 2 мільярди 856 мільйонів гривень, на підтримку ЗСУ місто спрямовує майже 315 мільйонів, а третина бюджету — це 952 мільйони.

Тетяна Опришко. Суспільне Чернігів"Допомога ЗСУ, оптимізація структури комунальних підприємств, ця ж Муніципальна варта, доречність її існування. Там багато різного, створення нових підприємств, які б приносили користь", — говорить Опришко.

За словами Тетяни, від початку акції учасники змогли один раз поспілкуватися з виконувачем обов'язків міського голови Олександром Ломаком.

"Він записав всі ці вимоги по новій. І зараз тільки один пункт виконаний, це зустріч з Муніципальною вартою. Але що з нею буде? Чи вона приносить користь місту, залишилося питанням великим".

"Акція розділилась на дві частини"

Олександр Ломако у коментарі Суспільному каже, що про звернення та вимоги учасників акції знає.

Олександр Ломако. Суспільне Чернігів"Ця так звана акція «Гроші на ЗСУ» розділилися на дві частини. Одна частина, ми з нею регулярно спілкуємося, у них конкретні, конструктивні пропозиції у вигляді заявок від військових частин, які ми розглядаємо разом, визначаємо пріоритети, що ми фінансуємо по цих заявках і я їх віддаю в роботу профільним структурам міської ради. У нас таких зустрічей було вже мінімум три, остання була на минулому тижні. Друга частина, вона більш політична, у них такі загальні гасла, загальні вимоги, ліквідувати телебачення, Муніципальну варту, коротити якихось людей".

З його слів, в результаті такої зустрічі три військові частини отримають матеріальну допомогу на різні напрямки.

"Я і з тими спілкуюся, і з тими спілкуємося регулярно, раз у два тижні з політичною частиною приблизно, раз на тиждень з частиною, яка дійсно за ЗСУ, і ми в робочому режимі це все обговорюємо. Ми з ними в робочому режимі, в кабінеті. Минулого тижня вони їздили до Муніципальної варти, там досліджували якісь їхні питання".

За п’ять хвилин до завершення загальноміської наради, учасники акції розійшлися. Апаратуру завантажили у чорний Land Rover.

Завантаження апаратури в авто Марини Семененко. Суспільне Чернігів

За інформацією джерел Суспільного у поліції, цей автомобіль належить депутатці Чернігівської міської ради Марині Семененко. Її коментар, за її проханням, наводимо повністю у скриншоті повідомлення.

Відповідь Марини Семененко на запитання журналістів. Суспільне Чернігів

Зі слів депутатки, вона регулярно від жовтня особисто бере участь в акції. Цього разу пропустила її через погане самопочуття. Каже, актив акції з депутатами міськради напрацювали 29 пунктів, як зменшити витратити з бюджету та збільшити дотації на ЗСУ. Зокрема, крім закриття "Муніципальної варти", пропонує зменшити витрати на благоустрій, оптимізувати структуру міськради та виділити приміщення в оренду. Ці ж пункти публікував у своєму Telegram-каналі начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.

Вимоги до міської влади. Суспільне Чернігів

За словами Тетяни Опришко, акція безстрокова, її припинять, коли міськрада виконає вимоги учасників.

Новини України