Фонд гарантування вкладів фізосіб зупинив виплату майже півмільйона гривень Біржі благодійності “ДоброДій”

Фонд гарантування вкладів фізосіб зупинив виплату майже півмільйона гривень Біржі благодійності "ДоброДій"

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб призупинив виплату майже 500 000 гривень Біржі благодійності “ДоброДій”.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб призупинив виплати кредиторам з 9-ї черги реєстру акцептованих вимог кредиторів банку “Конкорд”, серед яких Біржа благодійності “ДоброДій”. Про це УНН розповіла керівниця Біржі Лоліта Кузіна.

“Ситуація, яка склалася на межі добрі і зла. Фонд у грудні повідомив про початок розрахунків із кредиторами 9-ї черги, серед них є й наша благодійна біржа. Ми мали отримати ще близько 495 тисяч гривень. Проте майже відразу виплати були призупинені. У нас є багато благодійних проєктів, є термінові проєкти, будь-яке затягування допомоги по ним коштуватиме життів. Наприклад, нашої допомоги чекають у лікарнях Дніпра, де рятують життя пораненим нашим військовим, туди звозять постраждалих від російських обстрілів цивільних, там рятують життя діткам. Тому дуже важливо допомогти їм максимально швидко”, – зазначила Кузіна.

Крім того, за її словами, “ДоброДій” допомагає безпосередньо військовим на передовій, закриваючи їхні нагальні потреби, а також дітям боротися  з хворобами. 

“Нам точно є куди витратити кошти. А замість того Фонд тримає їх у себе, ще й заробляє на тому. Не вкладається в голові, що у воюючій країні якісь чиновники можуть не віддавати волонтерам їхні ж кошти” – додала Кузіна.

Варто зазначити, що на момент початку ліквідації “Конкорд” був прибутковим банком, і на його рахунках досі залишається достатньо коштів як в національній, так і в іноземній валюті, а також наявні ліквідні ОВГЗ. Цього достатньо аби виплати заборгованість всім чергам вкладників та кредиторів банку і завершити процес ліквідації.

Водночас складається враження, що Фонд навмисне затягує процес ліквідації і не виплачує заборгованість. Аджезгідно з кошторисом витрат Фонду на здійснення ліквідації АТ “АКБ “Конкорд” на період з 2 серпня 2023 по 1 серпня 2026 року, опублікованого на сайті ФГВФО 19 лютого 2024 року, Фонд планує витратити майже 6 мільйонів гривень.

З них, наприклад, на зарплати працівників Фонду заплановано 4,2 мільйона гривень. На відрядження працівники ФГВФО планують витратити 332 тисячі гривень. 

Це означає, що Фонд планує утримувати себе коштом в тому числі “Конкорду” ще понад два роки.

Додамо

У кінці грудня минулого року співзасновниця банку Олена Сосєдка повідомила, що кредитори з 9-ї черги реєстру акцептованих вимог кредиторів банку “Конкорд” почали отримувати виплати. Відповідне рішення про часткове задоволення вимог 72 кредиторів на суму 57 мільйонів гривень було ухвалене ще 11 грудня. З того часу Фонд гарантування вкладів фізосіб виплатив 9-ій черзі всього чверть коштів.

Наразі заборгованість перед кредиторами 9-ї черги становить ще близько 171 млн грн.

Нагадаємо

Раніше УНН повідомляв, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб готується закупити 15 000 літрів дизельного палива за завищеною ціною, попри те, що немає в ньому потреби через відсутність відключень електроенергії в Києві.

Окрім того, УНН зʼясувало, що минулого року директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут провела за кордоном або в дорозі туди чи назад понад 100 днів, тобто майже половину всіх робочих днів року. У 2022 році її поїздки сумарно становили понад 80 днів. Примітно, що згідно із декларацією Світлани Рекрут, у 2022 році вона отримала від ФГВФО компенсацію надміру витрачених коштів на відрядження у сумі понад 65 тисяч грн.

Виявилося, що для виїздів за кордон директор-розпорядник ФГВФО використовувала в тому числі автомобілі, що належать АТ “Мегабанк”, ліквідацію якого з 2022 року проводить саме Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. У відповідь на запит журналістів щодо поїздок Світлани Рекрут за кордон Фонд повідомив, що Рекрут звернулася в правоохоронні органи щодо редакції ІА УНН.

Джерело

Новини України