“Дронів треба сотні тисяч, без них ми не виграємо цю війну”. На Кіровоградщині купили п’ять дронів військовим 28 бригади

За інформацією: Суспільне Кропивницький.

Ігор Козуб. Фото: Суспільне Кропивницький

Тоді один безпілотник прислали зі США. Також дрони купували за гроші меценатів та під час зборів, оголошених в Кропивницькому. Потім відібрали чотирьох людей, які почали працювати з дронами. Перші польоти почалися в липні 2023 року.

"Я вибрав хлопців, які проявили бажання навчатися. Тут має бути моторика пальців. Також треба, щоб добре працював мозок. Оператором дронів не може бути людина з середнім рівнем IQ. Командуванню дуже сподобалася наша робота. І ми так працювали до грудня, до мого звільнення".

П'ять безпілотників, які нині передали військовим, використовуватимуть для скидання боєприпасів на противника. Це дрони-FPV. Це скорочена назва системи керування польотами від першої особи — First Person View.

FPV-дрон. Фото: Суспільне Кропивницький

За словами Ігоря Козуба, воєнні технології міняються. У Першій і Другій світових війнах характер бою змінили кулемети й танки, у нинішній російсько-українській війні мають значення дрони.

"БпЛА міняє взагалі картину бою. Україна була мотором застосування цивільних дронів. Ми почали застосовувати це в АТО, ООС. Росіяни були далекі. На жаль, вони вчаться швидко й доганяють нас".

Військовий має приклад, коли у грудні під час виконання бойового завдання з 11 бійців дев’ятеро отримали поранення, і в усіх випадках це було через російські дрони. Тому військовим потрібні не лише самі безпілотники, а й засоби для боротьби з ними — антидронові рушниці, РЕБи (пристрої радіоелектронної боротьби).

"Оскільки західні партнери затримують нам військову допомогу, і невідомо взагалі, чи американці її нададуть, тому ми лише дронами ситуацію вирівнюємо. Зараз я взагалі не бачу нашої перемоги, навіть стримування фронту, без оцих мільйонів дронів. Таких дронів треба сотні тисяч на місяць".

Новини України