За інформацією: Суспільне Полтава.
Після понад два з половиною роки російського полону до України повернувся військовослужбовець Едуард Олов'янов із Кременчуцького району. Захисник служив у піхоті та був звільнений під час обміну військовополоненими 5 червня. Після реабілітації чоловік вперше приїхав до Кременчука де його зустріли рідні та містяни.
Як воїн потрапив у полон
З початку повномасштабної війни Едуард був мобілізований до лав Збройних Сил України, службу проходив у сухопутних військах. У російський полон чоловік потрапив у грудні 2023 року. Спочатку його утримували на Луганщині, а згодом відвезли у Росію.

Рідні, друзі та знайомі прийшли зустріти військового із полону. З собою принесли кульки, коровай та розписаний прапор Кременчука. Суспільне Полтава
"Спочатку в Луганській області, потім в Новосибірськ, і потім в Волгоград. Ми там не люди. У нас там прав немає ніяких. Ми просто як істоти", — розповів Едуард Олов'янов.
На повернення брата понад два роки чекала його сестра Алла Буткова. Про те, що брат уже в Україні, жінці повідомили співробітники Служби безпеки України.

Едуард Олов’янов пробув у полоні понад 2,5 роки. Суспільне Полтава
"Я одразу всім розповіла: своїм друзям, рідним, що так і так — повернеться мій брат з полону, чекаємо. Всі його чекали, всі, всі мої рідні, всі його чекали. Батька і матері, звісно, немає, їм царство небесне. Рідна сестра є — я, і багато двоюрідних братів і сестер", — розповіла сестра звільненого з полону Алла Буткова.
Нині це вже третя зустріч, яку організовують родини безвісти зниклих та полонених військових.

Едуард Олов’янов приїхав в Кременчук. Суспільне Полтава
"Для нас це дуже важливо, в першу чергу, показувати хлопцям, що ми чекаємо, ми боремося. Ми пам'ятаємо про них, ми кричимо про них, що ми є їхнім голосом, поки вони змушені мовчати. Ми намагалися знайти можливість зустрічати хлопців, і можливість знайшла нас сама", — повідомила організаторка зустрічі Юлія Якущенко.
