“Возимо свої руки”: реабілітологи з Полтави їздять на передову лікувати військових

За інформацією: Суспільне Полтава.

Реабілітологи з Полтави їздять на передову лікувати військових. Фото: надане Суспільному

Учасників групи познайомила війна, каже Юлія.

"Організувались ми 27 лютого 2022-го року. Їздимо кожні 3 тижні. 3 тижні ми в Полтаві і тиждень-10 діб працюємо на передовій. 3 тижні в нас ідуть на підготовку транспорту і на збір коштів на пальне. Палива в нас йде близько 200-240 літрів", — додала Юлія.

Юлія Василенко, учасниця групи “ВЕПР”. Фото: Суспільне Полтава

За її словами, військові потребують і фізичної, і психологічної реабілітації.

"Частіше ми на першій лінії, це близько 5 кілометрів від лінії бойового зіткнення. Працюємо на підлозі, на карематах для того, щоб можна було під час обстрілу, як кажуть хлопці, «прийняти горизонт». Відновлюємо опорно-руховий апарат, бо хлопці носять дуже велику вагу на собі. Це 34+ кілограми в залежності від озброєння. І це психологічна реабілітація теж, хлопці її дуже потребують", — розповіла Юлія Василенко.

Євген Шолох, учасник групи «ВЕПР». Фото: Суспільне Полтава

Паралельно "ВЕПРи" закривають і потреби військових завдяки зборам чи за власні гроші.

"Возимо свої руки, але ж коли їдемо і є вільне місце в машині, ми його намагаємось забити максимально. Минулого разу ми взагалі везли сокиру і бензопилу. На цей запит, коли ми будемо їхати, попросили ноутбук та теплі речі. Люди приносили самі, не кошти, а саме приносили обладнання. Тому по закриттю зборів дуже важко, майже не закриваються. Після поїздки нам завжди потрібні кошти на ремонт автомобіля, тому що там доріг немає, тільки напрямки", — розповів учасник групи "ВЕПР" Євген Шолох.

Реабілітологи їздять на передову лікувати військових. Фото: надане Суспільному

"Дуже потребують вони протизастудних препаратів, постійно їх просять, бо вони дуже хворіють, потребують теплих речей для ремонту техніки, щоб лежати під технікою", — додала Юлія.

З передової реабілітологи евакуюють і покинутих тварин.

Шеврон групи “ВЕПР”. Фото: Суспільне Полтава

"Господарі їх покидають там. І наші військові дуже душевні люди, людяні. Вони всіх до себе забирають, намагаються їм надати допомогу. Ми привезли сюди собаку з-під Мар’їнки. Вона ще встигла нам народити тут п’ятьох. Шукаємо двох власників або одного власника для двох цуценят – хлопчик і дівчинка. Хлопчика звуть Біткоїн, а дівчинку звуть Шилка", — розповів Євген Шолох.

Реабілітологи їздять на передову лікувати військових. Фото: надене Суспільному

На передову протягом 2 років повномасштабної війни "ВЕПРи" виїжджали вже близько 25 разів.

Новини України