Розгляд справи Марлена Асанова: окупанти затягують процес та відмовляють у переведенні до іншої колонії

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Кримський татарин Марлен Асанов. Фото: Кримська солідарність

Окупаційний Бахчисарайський районний суд передав до республіканського суду Мордовії розгляд позову засудженого на 19 років ув'язнення кримського татарина, громадянського журналіста Марлена Асанова. Він звертався до суду із вимогою визнати незаконними дії Федеральної служби виконання покарань Росії (ФСВП), яка відмовила перевести його до виправної колонії, розташованої ближче до місця його проживання.

Про це повідомив адвокат Назим Шейхмамбетов "Кримській солідарності".

Зараз Асанов відбуває покарання у виправній колонії №7 у селищі Соснівка, розташованій на відстані понад 1,7 тисяч кілометрів від Криму.

Під час розгляду справи в окупаційному Бахчисарайському районному суді представник ФСВП висловив клопотання щодо передачі справи до суду Республіки Мордовія. "Суд" ухвалив рішення задовольнити це клопотання.

Проте захист виступив проти цього рішення, зауваживши, що позовна заява вже була прийнята до розгляду "судом" Бахчисарая і розглядалася протягом кількох місяців. Адвокат вважає, що такий хід справи спрямований на уповільнення розгляду справи.

"Хочуть затягнути процес, зробити його довгим, монотонним і відсунути максимально розгляд цього питання по суті", — прокоментував Шейхмамбетов.

Що відомо про Марлена Асанова

Марлен Асанова — громадський журналіст та волонтер "Кримської солідарності". Він активно допомагав сім'ям політв'язнів з 2014 року, відвідував судові засідання у справах з політичних мотивів та публікував відео на своєму YouTube-каналі, у яких фіксував обшуки та інші правопорушення окупантів в Криму.

Як раніше повідомила EFJ, Асанов потрапив до міжнародного списку переслідуваних журналістів в Європі з ТОТ.

Правозахисна організація "КримSOS", висвітлюючи стан та справи політв’язнів, наголошувала, що щонайменше 19 кримських журналістів з 2014 року зазнали чи зазнають кримінальних переслідувань, а 16 з них — досі перебувають за ґратами. Серед них також і Марлен Асанов.

Новини України