Отит: симптоми, лікування та чому не можна спати з мокрою головою

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Отит: симптоми, лікування. ФОТО: Getty Images (ілюстративне)

Причини

Внаслідок анатомічних особливостей середнє вухо з’єднується з носоглоткою безпосередньо за допомогою слухової труби для того, щоб вирівнювати атмосферний тиск в середньому вусі. Через неї можуть потрапляти бактерії до середнього вуха. Під час запалення слухової труби відбувається перекриття доступу повітря до середнього вуха і відбувається набряк та негативний тиск і натягується рідина. І в результаті може утворитися гнійний отит, зазначає лікарка.

До причин ще можна віднести — інфекції, респіраторні захворювання верхніх дихальних шляхів, паралельно може бути кон’юнктивіт.

Також причиною може бути використання вакуумних навушників. Вони не пропускають повітря в слуховий прохід.

"Якщо людина дуже часто використовує такі навушники, вухо потіє й утворюється конденсат. І з часом може бути розвиток грибкової інфекції".

Чи може бути отит через переохолодження

Анна Мекшун каже, що отит при переохолодженні може бути, тому що різкий перепад температури — це стрес для організму. Може бути падіння імунітету, через що потрапляє вірусна інфекція, а потім приєднання бактеріальної флори.

"Мокра голова, та потрапляння води у вуха — це теж швидке переохолодження. Якщо в середині вуха буде залишатися волога, то це може утворитися грибкова інфекція, яка буде давати біль та погіршення слуху".

Щоб підсушити вухо можна використати фен на відстані 20-30 сантиметрів. Використання вушних паличок може бути травматично для барабанних перетинок та причиною утворення сірчаних пробок.

"Слуховий прохід влаштований так, що його нижня стінка слухового апарату рухома, і шляхом того, що людина розмовляє, жує і під час цього сірка підсихає та виходить назовні".

Отит: симптоми, лікування. ФОТО: Getty Images (ілюстративне)

Діагностика

Отит лікують як в лікарні, так і вдома. Лікування може призначити сімейний лікар або ж профільний спеціаліст.

"Під час діагностики лікар може направити на аудіометрію — це метод дослідження слуху. Він допомагає розрізнити зниження слуху відбувається через гній за барабанною перетинкою, або через запальний процес, або вже почалося ушкодження нерва".

Методи самолікування краще уникнути, каже Мекшун, наприклад, гріти під лампою, робити компрес, закапувати соком цибулі та інші. Краще обрати тактику раннього спостереження і використовувати тільки симптоматичне лікування: жарознижувальні засоби, знеболювальне, рясне пиття, краплі в ніс.

Але потрібно розуміти, якщо дуже виражені симптоми, то потрібно одразу звернутися до лікаря та розглянути лікування антибіотиками.

Профілактика

Для того, щоб уникнути хвороби Анна Мекшун радить:

  • слідкувати за перепадами температури та своїм мікрокліматом;
  • використовувати спеціальні спреї та препарати під час захворювання носової порожнини та алергії;
  • вакцинуватися від грипу;
  • ходити в шапці або капюшоні взимку;
  • гуляти пішки, добре харчуватися;
  • здоровий сон.

Новини України