На Житомирщині відбувся екологічний форум «Інноваційні рішення в управлінні відходами громад»

3 квітня начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом із своїм заступником Віктором Градівським взяли участь у екологічному форумі «Інноваційні рішення в управлінні відходами громад», який організований за ініціативи колективу кафедри екології та природоохоронних технологій Державний університет “Житомирська політехніка” під керівництвом докторки технічних наук, професорки Ірина Коцюба-Пацева.

«В сучасному світі ефективне управління відходами є важливим для будь-якої громади, віддзеркалюючи не лише її ставлення до навколишнього середовища, а й рівень технологічного розвитку та соціальної відповідальності», — зазначив Віталій Бунечко.

У цьому контексті Житомирщина, як і будь-який інший регіон, стикається з низкою викликів, що вимагають комплексного та системного підходу до їх подолання.

Роздільний збір побутових відходів, їх сортування та переробка сприяють зменшенню обсягів звалищ та покращують не лише економічне, а й екологічне становище громад. Створення сучасних полігонів з відповідним захистом навколишнього середовища дає можливість використання біогазу як альтернативного джерела енергії. Ця технологія вже впроваджена в місті Таллінн (Естонія) та дає їм можливість опалювати домівки громадян.

Відео дня

В Житомирській області впроваджуються програми з популяризації сортування сміття серед мешканців населених пунктів. Також впроваджується роздільне збирання твердих побутових відходів. Але цей напрям потребує значної просвітницької роботи, залучення інвестицій як з боку приватного бізнесу, так і з використанням міжнародних грантових програм.

Серйозною проблемою для області є сміттєзвалища. Наразі на Житомирщині налічується 828 тільки паспортизованих місць видалення відходів, не враховуючи стихійних та несанкціонованих сміттєзвалищ.

Саме тому фахівці Житомирської ОВА разом з органами місцевого самоврядування та науковцями області розробили проєкт щодо ефективного управління відходами у межах кластерних полігонів та ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ.

Велике значення для зменшення впливу відходів на екологію має робота сміттєпереробного заводу в Житомирі. У травні 2021 року розпочали його будівництво. А цього року, попри повномасштабне вторгнення росіян, підприємство ввели в експлуатацію. Війна лише трохи призупинила реалізацію наступної черги проєкту, яка передбачає будівництво лінії з переробки ПЕТ-пляшок у гранули, та налагодження виробництва рекультиваційного компосту, необхідного для рекультивації сміттєзвалищ та полігонів.

Джерело

Новини України