Як на Чернігівщині за допомогою грантових грошей підприємці створюють робочі місця та розширюють свій бізнес

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Вікторія Антоненко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Загалом з липня 2022 року, коли почала діяти програма, на Чернігівщині отримали грант на створення або розвиток власного бізнесу 270 людей. А станом на 31 січня 2024 року на розгляді вже перебуває 38 заявок на конкурсі.

Тетяна Мигда — власниця чернігівського швейного підприємства "ТаМі", яке займається пошиттям верхнього одягу та виробів з трикотажу. Вона не має профільної швацької освіти, проте майже 20 років пропрацювала у сфері торгівлі одягом. Цей досвід і спонукав Тетяну відкрити власне виробництво.

"Спочатку відшивала все в однієї людини, яка працювала вдома. Замовляла в неї й давала тканину. Після того я вже зрозуміла, що треба облаштувати якесь своє підприємство, починати з маленького. Тому почала вже купувати обладнання, потрошку знімати приміщення, куди я могла привезти працівників, починати вже свою лінію".

Тетяна Мигда. ФОТО: Суспільне Чернігів

Під час активних бойових дій в Чернігові швачки, які працювали у Тетяни, виїхали за кордон і не повернулися. Жінка зібрала новий колектив та орендувала цех з більшою площею. А у 2023-му виграла грант за програмою "єРобота". Отримані 250 тисяч гривень дозволили закупити нове швейне обладнання, оплатити оренду приміщення магазину за два місяці та купити тканину.

"Мені хотілося спробувати свої можливості. І було цікаво не так кінцевий результат, як сама участь у гранті. Тому не задумувалася скільки я отримаю, коли я отримаю, чи отримаю я кошти взагалі. Для того, щоб виробити хоча б одну модель, треба залучити декілька машин. Тобто має бути і прямострочна машина, має бути і двоголкова машина, має бути і ґудзикова машина, петельна та машини з обрізкою тканини. І також на сировину — одразу на першу колекцію в мене було закуплено за рахунок гранту майже вся тканина і майже вся фурнітура".

Швачки. ФОТО: Суспільне Чернігів

Обов'язкова умова для отримання гранту у 250 тисяч — створити не менше двох робочих місць та прийняти на них працівників. Ольга Вовчук закрійниця і отримала роботу завдяки гранту.

"Я спочатку шила у юності, а після 25 років почала кроїти. Я багато де працювала і на великих підприємствах. Кроїла індивідуально. Мені тут подобається, хоча я і «масовщик», але і така мені робота подобається".

Ольга Вовчук. ФОТО: Суспільне Чернігів

На друге місце влаштували продавчиню. Загалом на підприємстві зараз працює дев'ять робітників. А закуплене нове обладнання дозволяє взяти на роботу ще 10 людей. Тетяна Мигда каже, планують вийти на європейський ринок та відшивати не тільки для своїх потреб, а й на замовлення. Але знайти спеціалістів важко.

Новини України