“Я не просто злочинець”: у листі до дружини Цигіпа висловив сумніви щодо касаційного суду

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Сергій Цигіпа з дружиною Оленою. Фото: Facebook/Сергій Цигіпа

Цивільний полонений журналіст з Нової Каховки Сергій Цигіпа, якому окупаційний апеляційний суд Сімферополя залишив 13 років ув'язнення за "шпигунство", сумнівається стосовно подання касаційної скарги щодо свого вироку. Він вважає, що все знову залишать без змін.

Про це йдеться у листі Цигіпи до дружини Олени, який є у розпорядженні редакції Суспільне Крим.

"Будемо обговорювати за касацією. Щоправда, там така ж буде х**ня і все залишиться як є. Не знаю, на скільки це потрібно? Для адвоката — так, це його прямий заробіток. А для мене? А тобі ще гроші на цю процедуру шукати… Наскільки потрібна ця касація, якщо щодо мене все одно все залишиться, як написано у вироку, тому що я не просто злочинець, а мій злочин проти держави РФ", — написав він.

Цигіпа також не впевнений, скільки займе часу розгляд його справи Європейським судом з прав людини та питається, яка передбачена грошова компенсація у разі позитивного рішення.

Варто зазначити, що РФ вийшла з Європейської конвенції з прав людини та заявляє, що юрисдикція ЄСПЛ не розповсюджується на неї і на її дії. Росія ігнорує будь-які документи, подання, звернення від міжнародних органів безпосередньо російському уряду. Але можна продовжувати звертатися в усі інстанції, які створюють політичний та інформаційний тиск на РФ щодо її заручників.

Крім того, Цигіпа клопотав у "суді", щоб головний речовий доказ — мобільний телефон — не знищували, як це записано у вироку. Він пояснив це тим, що телефон може знадобиться для касації та ЄСПЛ. Але українцю було відмовлено.

Що відомо про Сергія Цигіпу

Журналіста і письменника з Нової Каховки Сергія Цигіпу окупанти утримують у полоні вже два роки. Його викрали за проукраїнську позицію та журналістську діяльність, вважає захист. Українець також був волонтером.

Після його затримання 12 березня 2022 року зв’язок із ним перервався. Пізніше з пропагандистського ролика на російському телебаченні рідні дізналися, що він у полоні. За словами адвоката, його утримують у СІЗО №2 Сімферополя.

Міжнародне гуманітарне право забороняє переміщати осіб з окупованої території в інші регіони без нагальної потреби, а насильницьке зникнення та повністю закритий судовий процес є ознаками воєнного злочину.

Новини України