За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві у чотирьох лікарнях безоплатно охочі могли перевірити рівень цукру у крові. Таку акцію влаштували до Всесвітнього дня боротьби із цукровим діабетом. Зокрема, її організували у 2-й лікарні, розповіла Суспільному ендокринологиня закладу Тетяна Кошель.
"Коли я захворів, точніше дізнався вперше, про це захворювання, був розпач, було дуже-дуже тяжко морально, але постійно зі мною були лікарі. Якщо дотримуватись рекомендації лікаря, а також безпосередньо дотримуватись дієти і вчасно приймати ліки, то це не вирок", — розповів пацієнт Олег.
14 листопада – Всесвітній день боротьби із цукровим діабетом. Тому у полтавських лікарнях організували безплатну експрес-перевірку на вимірювання рівня цукру у крові. Це можна було зробити із 9:00 до 12:00.
Перевірити рівень цукру у крові можна було безоплатно у 2 лікарні. Суспільне Полтава
"У цей день ми можемо виявити вперше пацієнтів із цукровим діабетом, які навіть не знали про існування його, і щороку так відбувається. Хворіти на цукровий діабет уже починають із 35 років. Раніше це було 45 років. І на жаль, цукровий діабет другого типу частіше з'являється у дітей", — продовжив лікар ендокринолог Тетяна Кошель.
За словами ендокринологині, раз на рік радять перевірятися тим, кому за 35 років, вагітним, людям з надмірною вагою. Також пацієнтам із підвищеним артеріальним тиском та тим, чиїм рідним діагностували діабет.
"Цукровий діабет – це не тільки про підвищення рівня цукру крові, це про ускладнення. Тобто, якщо людина великий час ходить з великими цукрами, то у неї протягом декілька років розвиваються ускладнення. Відчуття печіння, біль у ногах, поганий зір, погана пам'ять, біль у серці, високий риск інфарктів, інсультів, а також скорочення терміну життя прогнозованого", — продовжила завідуюча відділення ендокринології Ельвіра Кайдашева.
Охочі, які перевіряли рівень цукру у крові. Суспільне Полтава
Одними із характерних симптомів захворювання є спрага, коливання ваги, надмірний потяг до солодкого та часте сечовипускання.
"Коли людина нічого звичайно харчувалася, а потім тягнено кока-колу. Це пов'язано з тим, що вуглеводи у пацієнта, який захворів на цукровий діабет, тканини, клітини нечутливі до свого інсуліну, і тому людина, не отримує достатньо енергії через недостачу, всмоктування вуглеводів", — додала завідуюча відділення ендокринології Ельвіра Кайдашева.
"Перші симптоми, мені було 18 років, дуже хотілось пити, часто до туалету ходила. Звернулись до лікаря, здала аналізи і виявили цукровий діабет. Знаю, що з діабетом можна жити. Інсуліни виписують дуже добре", — додати пацієнтка Олена Мацицька.
Під час проведення акції у 2-й міській клінічній лікарні обстежили 104 людини, серед них діабет виявили у трьох. Надалі вони мають обстежитися та розпочати лікування.