Знання – сила: цікаві загадки на логіку для дорослих та дітей

Чи знаєте ви, яке слово у словнику написали неправильно? Здогадались? Правильно, це слово –«неправильно». Дати відповідь на це питання вам допомогло логічне мислення. В давнину і в сучасному світі логіка допомагає розвивати мислення як у дорослих, так і у дітей. Саме завдяки цій науці, ми можемо приймати рішення, робити правильні висновки та розуміти навколишній світ. Інтелектуальні питання з відповідями чи дуже смішні загадки – кожен може обрати завдання на свій смак.

Змінити розмір

Знання – сила: цікаві загадки на логіку для дорослих та дітей

Важливу роль логіка має у розвитку дітей, адже допомагає навчити точно мислити і викривати різноманітні помилки. Щоб познайомити малечу з наукою про закони та різновиди мислення найчастіше використовують загадки, втім існують загадки та головоломки й для дорослих. Тож сьогодні пропонуємо читачам Вінниця.info прокачати своє логічне мислення за допомогою простих, веселих, сумних і дуже складних загадок.

Цікаві загадки для дітей

Короткі загадки та ребуси для найменших дозволяють у простій формі привчити дітей аналізувати ситуацію та вишукувати правильні відгадки. Наприклад загадки для дошкільнят:

  • «Є великим і малим, а залізо дружить з ним. З ним й незрячий неодмінно знайде голку в стозі сіна». Відповідь – «магніт».

Чи коротка та проста загадка:

  • «Найдоступніший нам транспорт, в якому ноги наїзника служать мотором». Відповідь – «велосипед».

Легкі загадки на асоціації та короткі загадки на логіку:

  • «Шовковисто-розписна стрічка, та руками не візьмеш і в кіски не вплетеш». Відповідь – «веселка».
  • «Завжди щиро пускають гостей, але самі в гостях не були жодного разу». Відповідь – «двері».
  • «Говорить у горах всіма мовами світу». Відповідь – «відлуння».

Прості загадки на логіку для дітей більш старшого віку, також допомагають утримувати увагу та зосереджуватися на пошуках правильних відповідей. Особливо цікавими та водночас легкими є завдання, пов’язані з природними явищами. До прикладу, такі дитячі загадки:

  • «Мене просять і чекають, а як прийду – утікають». Відповідь – «дощ».
  • «Летить коник, басує. Полем-долем пустує. Ніхто його не впіймає, і ніхто не загнуздає. Відповідь – «вітер».

Маленька загадка:

  • «Стріла вогню пролітає, ніхто у світі її не піймає. Відповідь – «блискавка».

Непрості дитячі загадки

Трохи розім’ялися, переходимо до більш складних задачок.

  • «Хлопчик з собакою йде до лісового озера. Йому назустріч рухається клас з 25 чоловік і 2 вчителі, батьки 10 дітей також беруть участь в прогулянці. П’ять матерів ще везуть своїх дітей на візках, вчитель веде собаку, а двоє дітей несуть своїх щурів. Дайте відповідь на запитання: Скільки ніг йде дорогою до лісового озера?».

Правильна відповідь –  «2 ноги, адже лапи собаки не рахуються, а усі, кого зустрів хлопчик, вже повертаються з озера».

Знання – сила: цікаві загадки на логіку для дорослих та дітей

Наступна логічна задача або загадка для підлітків:

  • «Жило триста котів і один чоловік. Скільки було там ніг?».

Як ви вже здогадались по аналогії з попередньою, рахуємо тільки ноги, не лапи.

Загадки-жарти, теж добре допомагають залучити логічне мислення. Наприклад така логічна загадка:

  • «У готелі 7 поверхів. На першому поверсі розмістилися вісім чоловік, на кожному наступному на 2 більше, ніж на попередньому. Запитання: На якому поверсі готелю ліфт викликають найчастіше?».

Відповідь проста – «на першому поверсі».

Існує й чимало історичних загадок з відповідями, завдяки яким діти можуть запам’ятовувати більше історичних фактів. До прикладу:

  • Чверть століття обирався козак отаманом, між: татарами він звався нібито шайтаном. В битві з ханом, в битві з паном славу міг здобути, та підступно він кайданом був московським скутий. На той час про нього знали майже в цілім світі. Як звали отамана?

Правильна відповідь – «Іван Сірко».

Смішні загадки на логіку

Аристотель започаткував логіку як систематизовану науку про мислення і його закони. Тож з часом, ребуси та загадки на логіку набули найрізноманітніших форм. З’явилися й смішні загадки, й загадки з підступом, загадки-секрети, римовані та кумедні, дорослі, дитячі та навіть дуже складні. Хоча, зазвичай, відповіді на них є достатньо простими для того, щоб правильно відгадати потрібно залучити максимум мисленнєвих процесів.

Знання – сила: цікаві загадки на логіку для дорослих та дітей

Давайте почнемо з простих. Спробуйте відгадати загадку:

  • «Чотири леви – природа жива, один пішов, лишилося…».

Відповідь – в риму звісно напрошується «два» але насправді – «три».

Пропонуємо ще порахувати.

  • «Як правильно? П’ять плюс сім буде «Одинадцять» або «одинАдцять»»?

Сподіваємось ви не сильно відволіклись на вимову, адже правильна відповідь – «дванадцять».

Одна з розповсюджених логічних загадок для дорослих з відповідями у блогерів з ТікТок:

  • «Сорок п’ят і сорок п’ят – скільки буде?». Сподіваємось, перед тим, як дати відповідь ви помітили відсутність м’якого знаку. Правильна відповідь – «80 п’ят».

Чудовий спосіб весело провести час як з дітьми, так і в компанії дорослих, розгадуючи або створюючи ребуси та логічні загадки з підступом. Давайте спробуємо:

  • «як написати «комар» в 2 клітинках?». Відповідь: «в 1 клітинці — кома, в другій клітинці — букву «р»».
  • Як спіймати тигра в клітку? Відповідь – «ніяк, тигри бувають тільки в смужку».

Знання – сила: цікаві загадки на логіку для дорослих та дітей

Тяжка загадка:

  • «Коли руки стають займенниками?». Відповідь – «коли їх ВИ-МИ-ТИ».

До наших часів збереглися й загадки-обманки від відомих постатей та вчених. Наприклад складна загадка від Ейнштейна:

  • Дівчина впустила каблучку в чашку з кавою. Запитання: чому каблучка залишилася сухою? Відповідь: «кава була в зернах».

Загадки на уяву та уважність, також допомагають відволіктися від буденних задач. Загадка на логіку для дорослих.

  • «Уявіть, що ви пливете по морю в човні. Раптом човен починає тонути, ви опиняєтеся у воді, до вас підпливають акули. Що потрібно зробити, щоб врятуватися від акул?».

Можливо ви подумали, що потрібно вдарити акулу по носу, закривати себе човном наче щитом або захопити одну з акул в полон, щоб на вас не напала зграя? Але відповідь очевидна – «перестати уявляти це».

Знання – сила: цікаві загадки на логіку для дорослих та дітей

Складні загадки для дорослих

Чим складніші вправи на логіку, тим краще. Цікаві загадки для дорослих та дітей, допомагають у будь-якому віці підтримувати гнучкість розуму, підігрівають азарт та жагу до перемоги і головне, дозволяють скористатися всіма знаннями, які було отримано протягом життя. Наприклад:

  • Маємо відомі постаті: Джордж Вашингтон, Шерлок Холмс, Вільям Шекспір, Людвіг Ван Бетховен, Наполеон Бонапарт і Нерон. Дайте відповідь на запитання: хто з них принципово відрізняється від інших?

Правильна відповідь – «Шерлок Холмс, бо це вигаданий літературний персонаж».

Більш складні загадки для дорослих:

  • Що не може збільшити лупа в трикутнику? Правильна відповідь – «кути».
  • Уявіть таку ситуацію, ковалю принесли п’ять ланцюгів, по три кільця в кожному, і доручили з’єднати їх в один ланцюг. Коваль вирішив розкрити чотири кільця й знову їх закувати. Запитання: Чи можна виконати ту ж роботу, розкривши менше кілець? Відповідь – «можна розкрити три кільця одного ланцюга та цими кільцями з’єднати чотири шматки, що залишилися».

Якщо з попередніми задачками у вас проблем не виникло, ускладнюємо завдання. До вашої уваги досить важкі загадки з відповідями.

  • Перед вами квадратний ставок. По його кутах біля води ростуть чотири старих дуби. Ставок знадобилося розширити, зробивши його вдвічі більше по площі, зберігаючи, однак, квадратну форму. При цьому старих дубів торкати не можна. Що робити?

Відповідь точно знайдуть любителі геометрії – «необхідно виконати поворот на 45 градусів тоді можна збільшити площу ставка вдвічі, не торкаючи дубів».

Від ставка йдемо до глибокого озера та отримуємо важку загадку.

  • Маємо кругле озеро. Його діаметр – 200 метрів. Посеред озера знаходиться острів, на якому росте дерево. На березі також є дерево. Людина хоче потрапити з берега на острів, плавати вона не вміє, але в неї є мотузка довжиною трохи більше 200 метрів. Запитання: Як їй потрапити на острів за допомогою мотузки?

Правильна відповідь – «людина може прив’язати один кінець мотузки до дерева на березі, а потім, тримаючи в руках інший кінець мотузки, обійти озеро навколо, після чого прив’язати до того ж дерева й інший кінець. Тепер між двома деревами натягнута подвійна мотузка, тримаючись за яку людина може перебратися на острів».

Знання – сила: цікаві загадки на логіку для дорослих та дітей

Якщо втомилися від складних загадок, тримайте дорослі кумедні загадки. Наприклад:

  • Це є у всіх чоловіків, у когось воно довше, у когось коротше, але це отримує його дружина одразу після весілля. Відповідь – «нове прізвище».
  • Яких каменів у морі немає? Якщо вас ще тримають геометричні загадки, то попереджаємо одразу – ні, не квадратних. Правильна відповідь – «сухих».
  • Загадка з «перчинкою»: яка різниця між чоловіком і директором?  Відповідь – «директор знає свого заступника, а чоловік ні».

Часто загадки для дорослих присвячені темі спорту, і ось одна з них:

  • Ви випередили лижника, який знаходився на другій позиції. Яке місце ви тепер займаєте? Правильна відповідь – «друге, ви зайняли його місце».
  • Це належить вам, але цим користуються всі ваші друзі та рідні. Відповідь – «ваше ім’я».

Багато в народі з’явилось і прикольних загадок на логіку. Наприклад:

  • Коли людина в кімнаті буває без голови? Відповідь – «коли висовує голову з вікна».
  • Йшов мисливець повз вежу з годинником,  дістав рушницю і вистрілив. Запитання – куди він потрапив? Відповідь – «у поліцію».
  • Маємо одну парасольку, шість дітей, четверо дорослих, дві собаки. Запитання – в якому випадку вони не намокнуть під однією парасолькою? Відповідь – «якщо на вулиці не буде дощу».

Детективні загадки

Наостанок пропонуємо розім’яти ваші дедуктивні здібності.

  • Уявимо ситуацію: Містера Сміта було вбито в неділю ввечері. На той момент в будинку було п’ятеро осіб і детектив опитав кожного, чим вони займалися в той вечір. Дружина містера Сміта читала книгу, кухар сказав, що готував сніданок, садівник поливав квіти, служниця мила посуд, а дворецький правив робітниками у вітальні. Одразу ж після допиту поліція заарештувала вбивцю. Хто ж вбив містера Сміта?

Здогадалися? Адже це просто. Відповідь – «містера Сміта вбив повар, вбивство було скоєно ввечері, а він розповів детективу, що як раз готував сніданок». 

Вінниця.info, фото ілюстративні

Джерело

Новини України