Здоров’я наймолодшого політв’язня Криму Аппаза Куртамета під загрозою під час етапування

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Аппаз Куртамет. Кримська правозахисна група

Протягом двох тижнів родина не має жодної інформації про місцеперебування наймолодшого політв’язня Криму Аппаза Куртамета. Це може бути пов’язано з його переведенням до нового місця утримання.

Про це Кримськотатарському Ресурсному Центру повідомила його мати Айше Куртамет.

"Зазвичай листи доходять за кілька днів, але тепер ми не отримуємо відповіді. Востаннє етапування тривало до півтора місяця, тому думаю, приблизно стільки часу це займе і зараз. Проте я сподіваюся, що цього разу буде швидше", – зазначила мати політв'язня.

Куди саме етапують Аппаза поки невідомо. Відомо лише, що під час перевезення зв’язок із політв’язнем зазвичай неможливий, хоча на зупинках він може телефонувати, якщо матиме таку змогу.

Айше Куртамет висловила занепокоєння щодо стану здоров’я сина, який має хронічну шкірну проблему. Вона з'явилася у СІЗО Криму через нервове перенапруження. Мати зазначила, що у разі тривалого етапування та відсутності ліків ситуація може значно погіршитися.

"На жаль, мені не відомо, в яких умовах проходить етапування. У його листах я читаю більш-менш бадьорий настрій. Він сподівається на обмін, але листи до мами відрізняються від листів для друзів. Стан здоров’я середній. Він пише, що хвилюється: у разі тривалого етапування та закінчення ліків він може залишитися недолікованим вже вдруге. На жаль, у СІЗО Криму не проводили медичних оглядів, і ми діяли інтуїтивно, самостійно", – розповіла Айше Куртамет.

Що відомо про Аппаза Куртамета

23 липня 2022 року Аппаз Куртамет виїхав з Новоолексіївки, що на Херсонщині, до своїх родичів у Криму. Він прибув на КПВВ "Чонгар", де зв'язок з ним зник.

Згодом сім'ї чоловіка повідомили, що його затримали російські силовики, які підозрюють Куртамета у "фінансуванні терористичної організації" за ст. 208 ч. 1 Кримінального кодексу РФ. За версією "слідства", він позичив 500 гривень своєму знайомому, який, як дізнався Аппаз після здійснення грошового переказу, служить у "батальйоні ім. Номана Челебіджихана".

Кримськотатарський Ресурсний Центр повідомляв, що звинувачення у цій "справі" ґрунтуються на свідченнях "прихованих свідків" та висновку "експертів", які активно співпрацюють із російськими силовиками. Розгляд справи відбувався із грубим порушенням норм міжнародного права, вважають у Центрі.

Згодом окупаційний суд запросив для Куртамета 10 років позбавлення волі.

20 квітня 2023 року кримського татарина Аппаза Куртамета засудив окупаційний суд у Сімферополі до семи років колонії за звинуваченням у нібито фінансуванні українського добровольчого батальйону.

Новини України