За інформацією: Суспільне Рівне.
Підозру у причетності до незаконного видобутку бурштину на понад 354 мільйони гривень повідомили підприємцю на Рівненщині. За даними слідства, він забезпечував технікою та фінансуванням злочинну організацію, яка займалася незаконним промислом.
Про це 26 березня повідомив у Telegram генпрокурор Руслан Кравченко.

Місце видобутку буршитну. Telegram Руслан Кравченко
Йдеться про події на Рівненщині, де, за даними правоохоронців, протягом червня 2022 року — травня 2024 року діяла організована група, що під виглядом геологічного вивчення надр здійснювала незаконний видобуток. Йдеться про п'ять тонн бурштину.
"Підприємець через підконтрольні компанії забезпечував злочинну організацію технікою для видобутку бурштину, зокрема екскаваторами, мотопомпами та іншим обладнанням. Протягом тривалого часу він також виконував функції так званого "тіньового куратора" цієї сфери в регіоні. Використовував зв’язки у правоохоронних органах, щоб прикривати незаконний бізнес і уникати його викриття", – написав Руслан Кравченко.

Бурштин. Telegram Руслан Кравченко
Видобутий бурштин реалізовували без обліку та сплати податків. Завдані довкіллю збитки оцінили у понад 354 млн грн.
Підприємцю повідомили про підозру. Йому інкримінують:
- незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину. Карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна;
- створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній. Карається позбавленням волі на строк від восьми до 13 років з конфіскацією майна.

Затримання. Telegram Руслан Кравченко
Окрім підприємця, у цій справі фігурують ще вісім осіб. Їм інкримінують створення, керівництво та участь у злочинній організації, а також незаконний видобуток бурштину. Обвинувальний акт щодо них скерували до суду.
Слідство триває, встановлюють інших причетних до цього.
