Фоторепортаж із Замкової гори
Змінити розмір
Замкова гора у Вінниці – місце, де була фортеця,а зараз майорить найбільший в області державний прапор України.
Прапор України у Вінниці
До 30-річчя Незалежності на замковій горі у Вінниці встановили найбільший в області прапор України. З 2021 року на флагштокові, висотою 50 метрів, майорить синьо-жовтий стяг, площею 150 кв м. У перший рік повномасштабної російської війни проти України на Замковій горі висадили клумбу у формі Герба України з жовтих чорнобривців та синього агератуму. Так, найбільший прапор України на Вінниччині заквітчали тризубом в кольорах українського прапора. Великий прапор України видно з центральної частини Вінниці, зі Старого міста, частково із Замостя.
Замкова гора Вінниці – історія
Замкова гора розташована на схилах лівого берега Південного Бугу в районі Старого міста. Свою назву місцевість отримала з часу чергового перенесення сюди головної фортеці, під назвою замок Вєніца, близько 1512 року, в часи старостування у Вінниці князя Костянтина Острозького.
У 1545 та 1552 роках, це було потужне дерев’яно-земляне укріплення з п’ятьма вежами, оточене ровом і острогом на неприступній скелі біля річки Південний Буг. Замок називали «містом Князів Коріатовичів» і «містом Острозьких».
Проіснувала фортеця до 1580 року, потім вона була спалена татарами, після чого не відновлювалась.
Упродовж 17 – 19 століть на Замковій горі було православне кладовище, а потім, в 20 столітті – кар’єр, де добували каміння для будівництва. За останній період була знівельована більша частина культурних нашарувань 13 – 16 століть. Під час археологічних досліджень Замкової гори у 2017 році відкрито кострище трипільського часу і знайдено фрагменти столової та кухонної кераміки 4 – 3 тис. до н.е. Також залишки частково зруйнованого житла середини-кінця 13 століття з глинобитною піччю.
За даними науковців, поселення навколо Замкової гори існувало безперервно протягом 13 – 16 століть.
Як колись виглядала фортеця, на місці якої зараз височіє найбільший в області державний прапор, відтворили історики, завдяки детальним описам, складеним у 1545-му та 1552 роках.
Вінниця.info