За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві члени громадської спілки "Бізнес Асоціації Захисників України Коловорот Ареїв" виступили проти деяких змін, внесених у законопроєкт № 10258 "Про ветеранське підприємництво". Зокрема, йдеться про ті, які не дозволяють членам сімей загиблих захисників чи захисниць України та родичам ветеранів отримувати державну підтримку.
Це питання обговорили 26 травня на брифінгу у Полтаві спільно з нардепами, авторами законопроєкту про ветеранське підприємництво та самими ветеранами та членами родин загиблих воїнів, повідомила кореспондентка Суспільного.
Про що законопроєкт №10258
Законопроєкт України №10258 «Про ветеранське підприємництво» зареєстрували 13 листопада 2023 року. Він має на меті створення сприятливих умов для започаткування та розвитку підприємницької діяльності серед ветеранів.
29 жовтня 2024 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №10258 у першому читанні. Нині його готують до другого з урахуванням зауважень та пропозицій.
Які зміни пропонують до законопроєкту?
Згідно з останньою редакцією, членів сім’ї загиблих чи померлих захисників та захисниць України, членів сім’ї ветеранів хочуть виключити з переліку суб’єктів ветеранського підприємництва.
Учасники обговорення законопроєкту у Полтаві, справа — керівник громадської спілки Тарас Лелюх. Суспільне Полтава
"Цей захід було зібрано з приводу тих змін, які хотіли просунути на Комітет при прийнятті закону в друге читання. Спочатку ми напрацьовували, обговорювали, розробляли одні норми і положення, а потім їх приховано змінили, нас не попередивши, і збирались вносити на комітет ту версію законопроєкту, яка не влаштовує ні ветеранів, ні членів сімей полеглих", — розповів керівник громадської спілки "БАЗУКА" Тарас Лелюх.
Така зміна у законопроєкті не дозволяє членам сімей загиблих чи померлих захисників чи захисниць України, членам сім’ї ветеранів отримувати державну підтримку ветеранського підприємництва.
До державної підтримки, зокрема, належить:
- запровадження державних програм кредитування,
- часткова компенсація відсоткових ставок за кредитами,
- надання гарантій на забезпечення виконання зобов’язань за кредитами,
- надання поворотної та безповоротної фінансової допомоги,
- надання державної підтримки для відновлення та стабілізації ветеранського підприємництва тощо.