За інформацією: Суспільне Чернігів.
Частина автодороги, де двох мобілізованих забрали з автобуса. Google Maps
Поліцейський з блокпоста у Кіптях під час досудового розслідування зазначив, що посвідчення підозрюваного було схоже на поліцейське, а на машині був напис "Група швидкого реагування".
Сам підозрюваний відмовився від коментарів.
Згідно з матеріалами справи, другий підозрюваний 1990 року народження зателефонував першому і сказав, що треба поїхати до Чернігова. Коли вони наздогнали автобус, перший наказав тому, який був за кермом, щоб обганяв автобус і зупинився на аварійці. Автобус зупинився за десять метрів від них.
За словами прокурорів, у двох підозрюваних можуть бути ще спільники.
Захисники одного з підозрюваних зазначили, що свідки під час судового засідання нібито плуталися в показаннях. Зокрема кажуть про розбіжності у показах щодо того, хто перший виходив з автобуса мобілізовані чи офіцер, який їх супроводжував.
Наразі обом підозрюваним обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці, без визначення розміру застави. Їх підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114 ККУ (Перешкоджання законній діяльності ЗСУ й інших військових формувань групою осіб за попередньою змовою). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.
Що відомо про цю справу
Нагадаємо, правоохоронці Чернігівщини затримали групу чоловіків, які вночі 9 лютого на автомобілі "підрізали" автобус з військовими та, погрожуючи зброєю, забрали звідти двох мобілізованих.
У цьому підозрюють двох чоловіків 1990 та 2003 років народження.
За інформацією правоохоронців, з легковика вийшли двоє чоловіків у цивільному одязі, які представились поліцейськими та показали нібито посвідчення.
Вони вимагали у старшого групи військовослужбовців передати їм двох військовозобов’язаних. У разі відмови та спроб чинити опір вони погрожували відкрити вогонь на ураження, причому один з них тримав руку на кобурі зі зброєю. Вивівши двох чоловіків з автобуса, нападники посадили їх у свою автівку та поїхали у невідомому напрямку.
Як встановило слідство, чоловіки діяли за попередньою змовою з іншими людьми для того, аби інсценувати затримання поліцією двох мобілізованих чоловіків та забезпечити їхнє неприбуття до місця служби. За такі дії вони отримали винагороду у 5000 доларів за кожного з двох військовозобов’язаних.
Під час обшуку авто чоловіків слідчі виявили та вилучили пристрій для відстрілу патронів з гумовими кулями ФОРТ-12Р, карабін, імітаційно-тренувальну гранату "Піро-5М", посвідчення начальника з фізичної безпеки приватної установи, посвідчення кореспондента та посвідчення водія-волонтера однієї з громадських організацій.
Слідчі внесли інформацію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактами злочинів, передбачених ч. 2 ст. 353 Кримінального кодексу України (самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи, пов'язане з використанням службового посвідчення працівника правоохоронного органу) та ч. 1 статті 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період). Санкція тяжчої зі статей передбачає покарання до восьми років позбавлення волі.
Також, правоохоронці відкрили кримінальні провадження за фактами дезертирства двох військовослужбовців, тобто самовільне залишення військової частини або місця служби з метою ухилитися від військової служби, а також нез’явлення з тією самою метою на службу (ст. 408 Кримінального кодексу України). Одного із мобілізованих затримали та відправили на два місяці під варту без права внесення застави.