За інформацією: Суспільне Полтава.
Лисиця. Фото: pexels.com
На Полтавщині чисельність лисиці на 85% регулювали під час полювання, що в умовах війни заборонене. Через відсутність санітарного відстрілу в області частіше виникають епізоотичні ситуації.
Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів голова ради Полтавської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок Костянтин Боровик.
Нині на Полтавщині на тисячу гектарів мисливських угідь припадає 3-4 голови лисиці червоної. Тоді як норма – 0,5 голів лисиці і 5 голів дикого кабана. Тобто може статися, що область опиниться на порозі неблагополучної епізоотичної ситуації.
Заборона на полювання діє з початку повномасштабного вторгнення. Таке рішення ухвалила Рада оборони області. Тож чисельність основних видів мисливських тварин, а це лисиця червона, вовки та дикі кабани, не регулюється. А ті 15%, що припадають на пероральну імунізацію, на ситуацію впливають не суттєво.
Площа мисливських угідь у Полтавській області мільйон 50 тисяч гектарів. Саме мисливці на цій території і відстрілювали лисицю, яка поширює вірус сказу, що є небезпечним, як для тварини, так і для людини.
Дикий кабан. Фото: pexels.com/ілюстративне
Ще одне захворювання, яке переносять дикі тварини – африканська чума свиней. Її спалахи призводять до великих економічних збитків, говорить Костянтин Боровик. Адже на території, що визначають неблагополучною, знищують поголів’я свиней і в тваринницьких господарствах, і в приватних домоволодіннях.
Втім, і в умовах війни треба знаходити шляхи, що давали б можливість не допустити виникнення епізоотичних ситуацій. Бо завдання таке є, а механізму його реалізації немає. Потрібен документ, що прийняли б на рівні області, на рівні відповідних державних управлінь, який давав можливість регулювати чисельність диких тварин найкращим чином. Як варіант – залучення до цього відповідної кількості мисливців.
Збільшення кількості поголів’я зумовив і той факт, що на Полтавщину мігрувало чимало тварин з тих регіонів України, де йдуть активні бойові дії, адже шукають більш спокійні місця для свого проживання.
Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" за посиланням.