За останні два роки зафіксовано 162 факти переслідувань та тиску на кримських журналістів — ZMINA

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Менеджерка проєктів ZMINA Вікторія Нестеренко. ZMINA/Микола Мирний

Протягом 2022 та 2023 року Центр прав людини ZMINA зафіксував 162 випадки тиску на журналістів в окупованому Криму.

Про це повідомляє менеджерка проєктів Центру прав людини ZMINA Вікторія Нестеренко.

Вона наголосила, що у статистику увійшли: викрадення журналістів, адміністративні протоколи, кримінальні переслідування, обшуки помешкань та погрози в інтернеті.

Вікторія Нестеренко вважає, що в окупованому росіянами Криму не залишилося місця для вільної журналістики та свободи слова.

"В перші два тижні російської агресії на півострові окупаційна влада знищила незалежну журналістику. "Зелені чоловічки" приходили в офіси медіа, розшукували журналістів з тим, щоб вони почали працювати на Росію та продукувати російську пропаганду окупаційної влади", – розповіла правозахисниця.

Вона зазначила, що на фоні репресій з боку окупаційної влади у Криму розвинулися громадянські ініціативи та рухи, які висвітлюють події на півострові. За її словами, Російська Федерація незаконно утримує 16 журналістів в тимчасово окупованому Криму та в Росії.

"Оскільки Росія не може на державному рівні заборонити працювати журналістами, то вони намагаються шукати приводи, щоб ув’язнити медійників. Зазвичай їх судять за статтями про тероризм та диверсії", – додала правозахисниця.

Вона нагадала, що такі засуджені визнані політв’язнями.

"Окупанти утримують їх у жахливих умовах, до них жахливо ставляться у місцях несвободи, особливо в Росії, та переводять до штрафних ізоляторів або до одиночних камер", – резюмувала Вікторія Нестеренко.

Новини України