За $60 тис. обіцяли обмін родичам українських військовополонених: на гарячому затримали двох зловмисників. Фото

У Києві співробітники СБУ затримали ділків, які видурювали гроші у родичів українських військовополонених, обіцяючи обмін. Свої “послуги” зловмисники оцінили у 60 тисяч доларів США.

Про це повідомили в пресслужбах Служби безпеки України та Офісу генерального прокурора України. Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

“Служба безпеки ліквідувала ще одну схему виманювання коштів у близьких родичів українських військовополонених. У Києві “на гарячому” затримано двох ділків, які вимагали 60 тис. доларів США у родичів двох полонених воїнів ЗСУ. Фігуранти обіцяли передати гроші учасникам окупаційних угруповань рф для включення військовополонених до “списків обміну”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначили в Службі безпеки, за наявними даними, зловмисники мали зв’язки серед бойовиків та дистанційно отримували від них інформацію про українських полонених. При цьому повертати воїнів ЗСУ додому учасники “схеми” не збирались.

“Для переконливості при спілкуванні з родичами полонених українських бійців ділки видавали себе за співробітників правоохоронних органів. Служба безпеки поетапно задокументувала злочинні дії фігурантів і затримала їх під час передачі останнього “траншу”, – уточнили в пресслужбі.

Під час обшуків в оселях затриманих правоохоронці знайшли та вилучили підроблені посвідчення правоохоронних органів, візитну картку представника російської “неурядової” організації, “розцінки” за конфіденційну інформацію про громадян України та інші речові докази.

Як уточнили в Офісі генпрокурора, зловмисника повідомлено про підозру у пособництві державі-агресору (ст. 111-2 КК України). А також обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

“Звертаємо вашу увагу, що питання звільнення військовополонених перебуває винятково у компетенції органів державної влади! Якщо ви або ваші знайомі потрапили у ситуацію, коли невідомі вимагають гроші за “визволення” родича з полону, негайно звертайтесь до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених: +38 067 650-83-32; +38 098 087-36-01. Або на електронну адресу [email protected]”, – додали в СБУ,

Як повідомляв OBOZ.UA, правоохоронці повідомили про підозру київському блогеру, який готував та поширював фейки для кремлівських ЗМІ. Як стало відомо OBOZ.UA з власних джерел, йдеться про Дмитра Корнійчука, який для цього використовував власний YouTube-канал та сторінки в популярних соцмережах.

Джерело

Новини України