З тернопільськими учнями працює капелан: коментарі голови батьківського комітету і директора школи

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Суспільне Тернопіль

Голова батьківського комітету 11 школи Тернополя Андрій Бабій розповів про свою думку і позицію інших батьків учнів щодо роботи капелана з учнями навчального закладу.

Так про призначення духовного наставника 11 школі Тернополя каже голова батьківського комітету навчального закладу Андрій Бабій.

"11 школа має добрі традиції запрошувати отців на посвяти на 1 вересня. Користуємося послугами церкви на випускні. Просимо благословення і відправити службу, коли діти завершують навчання. Такі відвідини у школі, можна сказати, традиційні, бо більшість батьків — прихожани цієї церкви, так географічно школа розміщена. Звичайно, батьки, думаючи про моральне виховання дітей, з ними йдуть до церкви. Зрозуміло, що в церкві дітям трохи важко вистояти службу, а потім науку отців ще послухати. У батьків виникла ініціатива, яку вони обговорили на класних зборах, — запросити отця на позакласні уроки, щоби поспілкуватися з дітьми в таких ігрових форматах, в бесідах розповісти їм про моральні засади і християнство, бо більшість батьків — християни".

Голова батьківського комітету каже, на класних зборах батьки школярів прийняли рішення виступити ініціативою, щоб священник церкви отець Роман поспілкувався з дітьми.

"Прийняли рішення, щоб священник позаймався з їхніми дітьми в позаурочний час і абсолютно добровільно, на волонтерських засадах. Вони з таким клопотанням звернулися і це було погоджене. Так ми отримали якраз такі заняття. Питання капеланства було трохи пізніше, згодом, просто формат вибудувався".

Андрій Бабій розповів, що думає про обговорення користувачами соцмереж теми занять із капеланом в 11 школі.

"Мене здивував цей резонанс, бо мені, як голові батьківського комітету, не відомо, щоби були якісь зауваження від батьків, щоби хтось був проти. Наскільки мені відомо, до дирекції школи теж не поступала така інформація, що скажімо, ми не схвалюємо такі відвідини отцем школярів, школи".

Андрій Бабій розповів, що діти вивчають з капеланом:

"Мета кінцева має бути дуже легенька – просте знайомство. Вони розбирають такі загальні біблійні історії, вчаться поводитися, коли до храму заходять, незалежно, якої конфесії. Вони вчать молитви, вчать загальне. Нема такого чіткого спрямування, бо всі розуміють, що є діти різних конфесій і віросповідань. На тих заняттях можуть бути присутні абсолютно на добровільних засадах тільки ті, хто погоджуються з цією практикою".

Андрій Бабій. Суспільне Тернопіль

Директор школи Тарас Бурденюк показав договір, який уклали з архиєпархією, а також положення про капелана закладу освіти. В положенні йдеться, що капелан повинен узгоджувати з адміністрацією закладу освіти форми та методи роботи, толерантно ставитися до представників інших релігій та віросповідань. Коментувати угоду Тарас Бурденюк не захотів.

Заступниця начальниці управління освіти Тернопільської міської ради Ірина Сум у коментарі Суспільному 31 січня розповіла, що 11 школа – перший навчальний заклад в Тернополі, який офіційно має капелана. У шкільній програмі на цей рік капеланство в навчальних закладах не передбачене. Кожна школа вирішує, чи потрібен їм капелан.

Ірина Сум. Суспільне Тернопіль

Кореспонденти Суспільного звернулися з інформаційними запитами до Міністерства освіти і науки України, а також до освітнього омбудсмена. Відповіді чекаємо.

Новини України