З якими травмами у військових лікарі-офтальмологи стикаються найчастіше: відповів професор Риков
90% операцій у військових пов’язані з комбінованими пораненнями голови. Лікування та реабілітація таких травм може тривати десятиліття, потребуючи мультидисциплінарного підходу.
Лікар-офтальмолог, доктор медичних наук, професор Сергій Риков у коментарі УНН розповів, що 90% операцій, які проводять військовим, стосуються комбінованих поранень голови.
“Серед всіх операцій, які робиться військовим, ізольованих, тобто суто пошкодження ока, дуже мало, приблизно десь 10%, а 90% – це комбіновані поранення голови. І тут ми працюємо сумісно з щелепно-лицевим хірургом, нейрохірургами та лорами, тобто мультидисциплінарний підхід. Так ми робимо в багатьох клініках, в тому числі в обласній лікарні (в Києві – ред.) разом з кафедрою щелепно-лицевої хірургії і кафедрою офтальмології (Кафедра офтальмології та оптометрії післядипломної освіти НМУ імені О.О.Богомольця – ред.) У нас загальна робота, професор Оксана Петренко працює дуже багато та професор Дмитро Жмурик, в нас молодь чудова”, – розповів Риков.
Він зазначив, що головне в таких операціях – це реконструкція.
“Те, що ми зараз робимо, це на десятиліття робота, тому що ми робимо певний етап, він не закінчиться через тиждень, через місяць, тому що йдуть проблеми репаративні, рубцювання, потім пластичні операції. Нам потрібно привести обличчя до косметичного вигляду і це десятиліття. Дійсно ми зараз оперуємо і от проблеми прооперувати немає”, – зазначив Риков.
За його словами, проблема буде у реабілітації цих пацієнтів, адже потрібні спеціальні госпіталі, потрібний мультидисциплінарний підхід.
“Тому що пацієнт, як в Америці потрапляє в госпіталь, там є навіть оптометрист, що підбирає окуляри їм, тому що контужена людина вже зовсім інша, потрібен інший підхід. Тобто отакі госпіталі з мультидисциплінарним підходом нам потрібні після воєнних дій”, – сказав Риков.
Відомий офтальмолог обмінює картини на дрони та матеріали для реконструкції облич військових: як мистецтво допомагає ЗСУ20 груд. 2024, 07:00 • 163130 переглядiв