З бюджету компенсують до 50% витрат на виробництво товарів для ЗСУ

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Антидронова рушниця і дрон. Суспільне Тернопіль

Засновник підприємства з виробництва техніки для військових Тарас Шевчук і пілот дрона Юрій Середюк щотижня проводять тестування засобів радіоелектронної боротьби.

Юрій Середюк керує дроном. Суспільне Тернопіль

"Задача — максимально наблизити умови до військових. Ми літаємо не з 15-20 км, а з меншої відстані. Але зменшуємо потужність і все це рахуємо та зіставляємо. У нас є пряма видимість на РЕБ, ми залітаємо на нього. Знаючи нашу вихідну потужність, характеристики антени, можемо точно вирахувати, звідки він буде обривати звʼязок у бойових умовах", — зазначив Юрій Середюк.

Виконавчий директор підприємства, яке займається виготовленням антидронових рушниць, Андрій Павленко розповів, що в комплект входить рушниця, чохол, акумуляторна батарея і кабель.

Андрій Павленко, виконавчий директор з інновацій. Суспільне Тернопіль

"Якщо ми знаємо, що Mavic — не дружньої нам країни, то все, що нам потрібно зробити, це просто натиснути певні діапазони, наводимо її в напрямку і вмикаємо.

Mavic повинен змінити свою локацію. Він втрачає управління і відео, піднімається вгору. Якщо там заряд батареї десь 20%, він тоді піде на екстрену посадку", — розповів Андрій Павленко.

Тарас Шевчук говорить, що в його команді працює до десяти людей:

"Основна наша продукція — це антидронові рушниці. Це модифікована модель, п'ята розробка, яка в нас була. Вона вдосконалена. Спочатку вона була з іншими частотами. Зараз її залишили для основних цільових призначень — роботи проти комерційних розвідувальних дронів типу Mavic".

Тарас Шевчук, засновник підприємства з виробництва техніки для військових. Суспільне Тернопіль

За словами Тараса Шевчука, за день фахівці можуть виготовити до п’яти засобів радіоелектронної боротьби і дві рушниці. Крім цього, складають різні антени. Загалом мають десять власних розробок:

"Також один з напрямків, надіюся, якщо залучимо фінансування, то нам вдасться запустити виробництво РЕБів на оптоволокні. Вони є дуже необхідні зараз на фронті. Це буде не просто купівля імпортованої сировини і складання. Щоб здешевити виробництво, ми хочемо зробити свою намотку".

Тарас Шевчук розповідає про пошук джерел фінансування підприємства. Суспільне Тернопіль

Одна з проблем, з якою стикається підприємство, — пошук фінансування.

"На жаль, у нас поки що немає такого, що дадуть кошти на розробку. А хочуть, щоби дати готовий виріб, а тоді ми з вами розрахуємося. Але, на жаль, важко все своїми силами. На початку в нас об’єдналося четверо людей, які не мали великих ресурсів. Але з часом, думаю, все буде добре", — зазначив засновник підприємства з виробництва техніки для військових.

Тарас Шевчук уже подав заявку на програму, за якою йому мають компенсувати половину коштів:

"Програма побудована таким чином, щоб відшкодовувати 50% благодійним фондам, які хочуть закупити продукцію оборонного призначення в акредитованих підприємствах. Ми ще до кінця не розуміємо, як це буде відбуватися. Благодійний фонд має назбирати певну частину, а 50% відшкодовує адміністрація в межах 300 тисяч за рік".

Антени для потреб ЗСУ. Суспільне Тернопіль

Перший заступник голови Тернопільської обласної військової адміністрації Степан Куйбіда повідомив, що на цьому етапі заклали в програму 1,5 мільйона гривень з обласного бюджету. Надалі суму планують збільшити:

"Якщо підприємство акредитоване, це означає, що акредитований волонтер може збирати заявки з військових, дивитися по своїх організаційно-фінансових можливостях і починати збирати кошти. Коли ці кошти будуть зібрані, умовна сума 250 тисяч гривень, тоді мають прийти до нас з відповідним пакетом документів".

Рушниця, РЕБ і пристрій, який фіксує частоти. Суспільне Тернопіль

В обласній військовій адміністрації прийматимуть рішення про фінансування.

"Одна сума 250 тисяч, це ті кошти, які зберуть волонтери. Друга сума — 250 тисяч з обласного бюджету надходить до виробника. Тоді він починає виробляти продукцію".

За словами Степана Куйбіди, подібні програми працюють і в інших областях України:

"На заході України такі програми працюють, це Закарпаття, Львівщина, Волинь. Просто в кожній з цих програм є якась своя інтерпретація. Ми постаралися це подати саме з такої сторони".

Новини України