З 2022 року зафіксували не менше 10 фактів затримання журналістів — Центр прав людини ZMINA

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Пресконференція щодо свободи слова у Криму. Кримська правозахисна група

23 жовтня в Ризі на полях Третього парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи відбулася пресконференція, присвячена ситуації зі свободою слова в Криму. Учасники заходу заявили про системне переслідування журналістів на півострові, а також розповіли про нові методи репресій, що застосовує Росія проти тих, хто висловлює підтримку Україні.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Журналіст Юрій Луканов, автор книги "Пресувальна машина: як Росія знищила свободу медіа в Криму", наголосив, що працівники ЗМІ піддаються політичним репресіям.

“Я хотів би підкреслити, що, наприклад, Владислав Єсипенко і Ірина Данилович переслідуються за свою журналістську діяльність, але їх звинувачують за сфабрикованими справами про незаконне зберігання та виготовленні вибухових речовин” — заявив Луканов.

Про суворі умови утримання ув’язнених журналістів розповіла також Вікторія Нестеренко, проєктна менеджерка Центру прав людини ZMINA. Вона зазначила, що журналісти в місцях несвободи зіштовхуються з катуваннями, нелюдським поводженням, а іноді й примусовим психіатричним лікуванням.

"З 2022 року зафіксовано не менше 10 фактів затримання журналістів під час висвітлення подій. Деякі з них згодом отримують сфабриковані звинувачення в кримінальних злочинах терористичного характеру, як Вілен Темер’янов та Азіз Азізов, а цього року затриманий стрімер Алі Сейтаблаєв в поліції отримав документ про призов до російської армії”, — розповіла Нестеренко.

Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи, додала, що з початку повномасштабного вторгнення РФ розширила масштаби переслідування жителів Криму за будь-які публічні прояви проукраїнської позиції.

“Адміністративні покарання за статтею “дискредитація збройних сил Російської Федерації” стали звичайним інструментом. Кримчан переслідують за антивоєнні гасла та висловлювання, розміщення фото українського прапора в соціальних мережах чи спроби називати Крим окупованою територією України. Ми навіть зафіксували кілька справ проти людей, які десь використовували пісню “Стефанія”, пісню-переможницю Євробачення-2022”, — наголосила Скрипник.

Нагадаємо, команда Суспільне Крим зібрала головні заяви третього Парламентського саміту Кримської платформи.

Кримська платформа — ініційований Україною міжнародний координаційний механізм для повернення питання Криму до порядку денного, захисту прав людини, сприяння деокупації півострова, зміцнення європейської та глобальної безпеки.

Новини України