За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Лікарка паліативного відділення проводить обстеження пацієнта, 2024, Хмельницький. Фото: Летичівська селищна громада
Паліативне відділення, місце лікування важкохворих, з початку року функціонує у Летичівській багатопрофільній лікарні, що на Хмельниччині. У ньому є 15 місць для пацієнтів, які потребують цілодобового догляду і знеболення.
Про це Суспільне Хмельницький розповів директор Летичівської багатопрофільної лікарні Віктор Зьомко.
За його словами, у паліативному відділені перебувають ті, у кого діагностовано онкологічні хвороби на крайніх стадіях, важкі неврологічні та інші недуги.
Кнопка, яку потрібно натискати тоді, коли у пацієнта є певні потреби, 2024, Хмельницький. Фото: Летичівська селищна громада
“На жаль, потреба в наданні паліативної та хоспісної допомоги щораз зростає. Впливає на це й війна з російським агресором. Важкохворі люди потребують особливої уваги, специфічного професійного і цілодобового догляду. Усі ліжка постійно зайнятті", — зазначив директор лікарні.
Віктор Зьомко пояснив, ліжка для важкохворих були розміщенні у різних відділеннях медичного закладу до відкриття паліативного, який створили за кошти лікарні відповідно до рекомендації Національної служби здоров’я України.
Соляна кімната у Летичівській багатопрофільній лікарні, 2024, Хмельнччина. Фото: Летичівська селищна громада
"Медичні послуги для пацієнтів паліативного відділення безоплатні, задля цього Національна служба здоров’я України разом із Летичівською багатопрофільною лікарнею уклали договір про співпрацю та надали пакет послуг "Стаціонарна паліативна медична допомога". Тут зручні функціональні ліжка, до кожного з яких підведений кисень, біля них на стіні — пристрій автоматичного виклику чергової медичної сестри. Є портативні кардіограф, тонометри й інші засоби для реабілітації та обстеження стану пацієнтів", — розповів Віктор Зьомко.
Директор лікарні каже, для хворих з бронхо-легеневими захворюваннями у закладі функціонує соляна кімната.Її відкрили ще під час пандемії: "У нашій кімнаті є соляний млин, який подрібнює сіль на дисперсні частинки, вдиання яких є ефективнішим, ніж перебування у звичайній соляній кімнаті".
За його словами, у паліативному відділенні працює чотири лікарі, серед яких хірург-онколог, невропатолог і два терапевти. Вони пройшли спеціальні курси з надання допомоги хворим хоспісу. Крім них є п’ять медичних сестер і чотири працівниці молодшого персоналу.