“Усе засихає”: як спека на Полтавщині впливає на ріст сільськогосподарських рослин

За інформацією: Суспільне Полтава.

На Полтавщині висока температура повітря та відсутність опадів спричинили засуху та зневоднення ґрунту, розповіла Суспільному завідувачка сектору агрометеорології обласного центру з гідрометеорології Олеся Звягольська. Деякі місцеві стурбовані, що це негативно вплине і на урожай.

"Полуниця засихає. Часник зазвичай вибирають на Петра і Павла, так він і по-новому за два тижні до Петра і Павла не дійшов, вибрали раніше. Цибулю теж вибирають на Іллю, 2 серпня, а вже половину вибрали, половину треба вибирати. Огірки не в’яжуться, спекотно", — розповів місцевий житель Олександр Літус.

Олександр Літус поливає город на своїй дачі у полтавському мікрорайоні Вороніна. Суспільне Полтава

Температура повітря, яка сягає 38 градусів та відсутність опадів, на Полтавщині призвели до засухи та дефіциту вологи у ґрунті, розповіла завідувачка сектору агрометеорології Олеся Звягольська.

"Засуха буде посилюватись і поширюватися на більшу територію області. Запаси продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту на сьогодні наближаються до критичних і, зважаючи на прогноз погоди, очікуємо їхнього зниження до 30% і менше від найменшої польової вологоємності і нижче. Що це означає для рослин. У них знову буде продовжуватися період, коли вони втрачають тургор (стан напруження клітинної оболонки рослин – ред.), буде відмічатися, передчасне пожовтіння нижніх листків, передчасне достигання", — пояснила завідувачка сектору агрометеорології обласного центру з гідрометеорології Олеся Звягольська.

Олександр Літус цибулю й часник вибрав на три тижні раніше, ніж минулоріч. Картоплю копатиме раніше на місяць.

На Полтавщині цьогоріч аномальна спека. Суспільне Полтава

"Через три тижні її уже треба вибирати, бо посохне. Якщо не поливати, вона засохне, і все. Десь у серпні вибирали у другій половині серпня за нормальної температури", — розповів місцевий житель Олександр Літус.

Висока температура повітря і ґрунту негативно впливають на ріст і розвиток сільськогосподарських культур і рослин, сказав завідувач кафедри рослинництва Володимир Гангур.

"Дефіцит вологи призведе до зменшення розмірів плодів, особливо тих культур, які потребують достатньої кількості вологи. Це і коренеплідні культури, такі як буряк столовий і цукровий, морква, а також бульбоплідні такі як картопля. Вони втрачають листо-стеблову масу. Тобто починається передчасне висихання і загибель нижніх листків. Якщо більша частина листків утрачена, то це може призвести і до загибелі рослини", — роз'яснює завідувач кафедри рослинництва аграрного університету Володимир Гангур.

Через спеку зелене листя жовтіє. Суспільне Полтава

Впливає спека і на зав’язь рослин.

"Набагато гірше, один пустоцвіт, бачте, ледве, ледве десь зав’язується. Раніше відрами збирали, а зараз 5-10 огірків за день. Спека. Огірки люблять 23-25 градусів, а на сонці ж більше 40 градусів", — розповів місцевий житель Олександр Літус.

Аби врятувати рослини, їх необхідно регулярно поливати.

"І відповідно при цьому бажано буде додати регулятори, стимулятори росту рослин", — роповів завідувач кафедри рослинництва аграрного університету Володимир Гангур.

Зі слів Олесі Звягольської, аномально висока температура буде і в другій декаді липня.

Новини України