УПЦ МП не має права перебувати у Єлецькому монастирі в Чернігові: апеляційний суд виніс рішення

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Єлецький монастир у Чернігові, який перебуває у складі НАІЗ “Чернігів стародавній”. НАІЗ “Чернігів стародавній”

Північний апеляційний господарський суд виніс рішення про те, що управління Чернігівської єпархії УПЦ МПУПЦ, згідно з релігієзнавчою експертизою Держслужби з питань свободи совісті, є структурним підрозділом Російської православної церкви. не має правових підстав перебувати на території Єлецького монастиря.

Про це повідомляє Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній" на своїй Facebook-сторінці з посиланням на відповідну постанову суду у справі № 927/1342/23 від 4 липня 2024 року.

Відповідно до позову заповідника, вони вимагали в управління Чернігівської єпархії УПЦ МП повернути майно та усунути перешкоди у користуванні майном, виселивши їх з комплексу споруд Єлецького монастиря.

Нагадаємо, що раніше Господарський суд Чернігівської області вже відмовляв у задоволенні позову Чернігівської єпархії УПЦ (МП) до НАІЗ "Чернігів Стародавній" щодо визнання поновленим договору безоплатного користування Єлецьким монастирем. Про це повідомляло Міністерство культури та інформаційної політики України на своєму сайті.

"Суд погодився з позицією Міністерства та заповідника «Чернігів Стародавній». Договір про безоплатне користування комплексом споруд від 2016 року не вважається поновленим, а управління Чернігівської єпархії УПЦ (МП) з 15 вересня 2021 року до тепер незаконно, без будь-якої правової підстави користується державним майном – приміщенням пам’ятки архітектури національного значення – Єлецьким монастирем, до складу якого також входять Успенський собор, Північні келії, Східні келії, Південно-західні келії та Мури з брамами", — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що у травні 2023 року зупинили розгляд цієї справи у суді та дали сторонам три місяці на переговори.

За новим законодавством тепер пам’ятку можна лише орендувати. Наприкінці лютого 2023 року заповідник попросив Чернігівську єпархію звільнити три пам’ятки архітектури, в тому числі і Єлецький монастир та повернути майно державі. Цього не сталося, натомість єпархія УПЦ (МП) подала позови до суду із проханням визнати старі договори продовженими. "Чернігів Стародавній" вважав їх недійсними.

Новини України