Українці обурені законодавчими ініціативами, які можуть призвести до закриття аптек (ВІДЕО)

Українці обурені законодавчими ініціативами, які можуть призвести до закриття аптек (ВІДЕО)

Українці обурені законодавчими ініціативами, які можуть призвести до закриття аптек.

Українці обурені новими законодавчими ініціативами, які зараз обговорюють нардепи і можуть змусити аптеки закриватися, зокрема й у віддалених районах. Під час вуличного опитування УНН громадяни висловили своє невдоволення через можливі наслідки такого рішення.

Частина опитаних наголошує на тому, що в невеликих населених пунктах і без того обмежений вибір аптек, тому не можна допустити їх скорочення.

“Дуже негативно, тому що і в маленьких містах треба, щоб був якийсь вибір, щоб було людям, де купити дешевші ліки. Не лише десь одна аптека буде працювати і там будуть одні ціни, бо вони без конкуренції будуть працювати”.

“Для родини, яка проживає, наприклад, у маленькому містечку і потрібно їхати в місто (в аптеку), звичайно, це погано”.

Окремо респонденти наголошують на складнощах, які можуть виникнути для людей похилого віку.

“На мій погляд, зменшення кількості аптек може призвести до того, що люди похилого віку не зможуть забезпечити себе ліками. Мені це не подобається, тому що я сам пенсіонер і інвалід, постійно зіштовхуюся з купівлею ліків, а ціни зашкалюють”.

“Якщо їх (аптеки) будуть масово різати, то вже буде погано. Людям похилого віку дуже зручно, коли є аптека під будинком або в кроковій доступності. Якщо їх там одна-дві, то хай вже одна-дві й працюють. Навіщо їх скорочувати, кому вони заважають?”.

Дехто з опитуваних порекомендував нардепам краще звернути увагу на ціни на ліки, а не зменшувати кількість аптек.

“Медицину взагалі угробили, ще й аптеки, на яких наживаються не люди, а держава. У мене операція на серці була, і мені потрібно пити ліки постійно. Хай краще не кількість аптек зменшують, а на ціни дивляться”.

Ідеться про поправки до законопроєкту №11493 про внесення змін до Закону України “Про лікарські засоби”, які стосуються квотування поставок ліків, єдиного електронного каталогу і відміни знижок для аптек, що може призвести до подорожчання ліків і закриття аптечних пунктів.

Комітет з питань здоров’я нації планував розгляд скандальних поправок до законопроєкту №11493 на засіданні 9 грудня. Однак завдяки активній позиції учасників фармринку це питання перенесли. Водночас учасники фармринку побоюються, що розгляд змін перенесли навмисно, щоб “протягнути” їх, коли трохи стихне обурення професійної спільноти і не буде часу для всестороннього обговорення.

На цьому етапі важливо, щоб депутати почули представників галузі й врахували їхню експертну думку. Адже непродумані зміни ризикують стати дорогими не лише для бізнесу, а й для всього суспільства. Якщо конструктивний діалог між сторонами не буде налагоджений, наслідки можуть торкнутися кожного українця – через втрату робочих місць, подорожчання ліків і масовий обіг фальсифікованої продукції, небезпечної для життя і здоров’я.

Джерело

Новини України