У Вінниці виготовляють тренувальні протези на 3D принтері

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Виготовлення тренувальних протезів на заводі у Вінниці. Фото: Суспільне Вінниця

Тренувальні протези на 3D принтері виготовляють на протезному заводі у Вінниці. Виготовлення одного займає від двох тижнів до місяця.

За пів року виготовити 10 протезів верхньої кінцівки та стільки ж косметичних накладок на протези нижніх кінцівок. Про це Суспільному розповів начальник цеху Сергій Сірик.

"Перед початком протезування з людини потрібно зняти гіпсовий негатив і виготовити гіпсовий позитив згідно з його параметрів. За допомогою програмного забезпечення гіпсовий позитив перетворюється в цифровий вигляд. Далі обробляється спеціалізованими програмами й в нас виходить куксоприймач, виготовлений по індивідуальному гіпсу. Далі він пройшов примірку на людині. Все дуже добре підійшло і буде на етапі складання примірки і видачі", — начальник протезного цеху Сергій Сірик.

Фото: Суспільне Вінниця

Технології навчили канадці. Вони ж надали програмне забезпечення та закупили ЗD-принтери. Все це у рамках проєкту Victoria Hand Project.

"З літа 2023 року представники приїхали та навчили нас технології, бо вони є розробником конструкції даних виробів, розробниками технології. Забезпечили всіма необхідними матеріалами, програмним забезпеченням, робочими місцями, принтерами", — розповів Сергій Сірик.

Фото: Суспільне Вінниця

Сергій Гуменюк на реабілітації третій тиждень. Родом із Хмельниччини. За його словами, лікарі готують його до протезування одразу двох кінцівок. На війні оборонець втратив ліву руку та праву ногу. Торік, 4 жовтня, в районі Макіївки на Луганщині його підрозділ потрапив під обстріл.

"Ми тримали позиції, приліт був від танку. Ми ще 7 годин були на позиціях, бо не могли вийти. Потім помаленько мене винесли. І так слава Богу нормально дійшли", — розповів військовослужбовець.

Фото: Суспільне Вінниця

У Вінниці із Сергієм працює реабілітолог Вікторія Колодій.

"Сергій дуже сильна і вольова людина. Коли він приїхав, ми думали, що кукса коротка, немає однієї руки, що йому буде дуже важко ходити, рухатись. Але як тільки він отримав тренувальний протез, то з перших днів почав ходити самостійно, без підтримки. Він кілька тижнів, як отримав тренувальний протез. Самостійно його одягає, кожного дня ходить на біговій доріжці. Безперервно — 30 хвилин. Він показує свій сильний характер і цим надихає інших хлопців і звичайно нас реабілітологів", — пояснила Вікторія Колодій.

Фото: Суспільне Вінниця

Щодо протезування руки, то Сергій подав документи на біонічний. А поки чекає — розроблятиме куксу тренувальним.

"Пацієнт мріє про біонічне протезування. Щоб його мрія вдалася йому потрібно підготувати себе, свою куксу до такого виду протезування. І на нашому підприємстві й відділені протезування і реабілітації він буде отримувати тренувальний виріб верхньої кінцівки. Потім буде отримувати протез верхньої кінцівки. Процес реабілітації, навчання, адаптації, і надалі зможе бути готовим до біонічного протезування", — головний лікар протезного заводу Володимир Данилюк.

Фото: Суспільне Вінниця

Завдяки тренувальним протезам, які виготовляють на підприємстві пацієнти швидше проходять процес реабілітації та підготовки до протезування, зазначив Данилюк.

Новини України