За інформацією: Суспільне Вінниця.
Олена показує пошитий аксесуар. Суспільне Вінниця
У Вінницю Олена переїхала 1,5 року тому. У Маріуполі з 2016 шила костюми для аніматорів та для акторів Лялькового театру. Після вимушеного переїзду створила власний бренд "Masya": шиє аксесуари та одяг для людей і тварин.
"З початком повномасштабного вторгнення ми з Масею вимушені були виїхати з міста. Рік прожили в Івано-Франківській області, і потім ми переїхали до Вінниці, бо тут всі мої родичі. І тут ми вже 1,5 року. Маська — це член родини. Мася з нами 14,5 років: від маленького цуцика. Я дуже хотіла собаку, і ось це цуценятко мені принесли друзі. І ось так вона до нас потрапила. Ми жили чудово, все у нас було добре, поки на нас не напали, , — розповіла Олена Пантюхіна.
Пошиті Оленою речі. Суспільне Вінниця
З самого ранку, під перші обстріли, ми взяли рюкзак з речами та Маську — й ось так виїхали. Ніхто ж не знав, що ми так надовго поїдемо. Війна тривала і до того, але ми не думали, що все так масштабно буде. Виїжджали на кілька днів, щоб все налагодилося. Але цього не сталося. Ми доїхали до друзів у Івано-Франківську область, там рік прожили. Роботи нема, а жити якось треба. І щоб не впадати в депресію, бо я довго не хотіла нічого робити, бо тільки в новинах сидиш".
Олена показує пошитий аксесуар. Суспільне Вінниця
Створити власний бренд Олені вдалося за допомогою грантових грошей. 37 тис. гривень надала благодійна організація Caritas. За ці гроші закупила необхідне обладнання.
"Закупили швейну техніку. Ми з нею переїхали до Вінниці, і я почала тут шити аксесуари. І паралельно тут за допомогою донорів і нашого фонду "ЯМаріуполь" я закінчила ще одні курси з пошиття одягу для тварин. Ми помаленьку розвиваємося. Почали брати участь у ярмарках, коли стало виробів багато", — розповіла жінка.
Одяг для тварин. Суспільне Вінниця
Олена відшиває все в лімітованих партіях та за індивідуальними замірами.
"Замовити можна різні моделі. Присилається референс, і ми вже підбираємо щось по розміру. Костюми можуть бути веселі і яскраві, і зі світловідбиваючими стрічками. Є ще підгрудні корсети. Один є готовий, який можна поміряти, а всі інші ми робимо за індивідуальними мірками. В мене їх було багато. В українській тематиці, і якісь більш кольорові є. Його можна з сукнею носити, і з сорочкою. І просто так багато хто носить. Це вже так буденно, що не потрібно свята чекати, щоб одягнути красиву річ".
Пошиті аксесуари. Суспільне Вінниця
Окрім пошиття аксесуарів, Олена працює у побутовому центрі "ЯМаріуполь. Турбота" та займається волонтерством.
"Я ще офіційно працюю в побутовому центрі, але я знайшла себе і в тому, і в тому плані, що завдяки своїй роботі тут і "Masya" бренд я можу допомагати й іншим, бо для мене це дуже важливо. Є такий грузинський мультик. Там була така фраза: "Роби добро і кидай його у воду". І мені так сподобався цей вислів, що я намагаюся так жити. Тут, в Центрі, я допомагаю переселенцям таким, як я. За допомогою свого бренду в мене є якісь кошти, які я можу виділити на пошиття амуніції для притулку чи пошити хлопцям на ЗСУ якісь бафи. Також тут я познайомилася з волонтерами, і ми для військових шили тенти. Потім підковдри я шила хлопцям. І дуже приємно, коли тобі потім за це дякують", — розповіла Олена Пантюхіна.
Мася. Суспільне Вінниця
Свої вироби вона продає через соцмережі та на ярмарках. За її словами, створення власного бренду — це один із методів подолання депресії, який перевірила на собі. Тож радить українцям, які вимушено залишили домівки, не опускати рук. А ще не забувати донатити на армію і всім разом наближати нашу перемогу.