У Тернополі відкрили виставку, присвячену кобзарям

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

У Тернополі відкрили виставку, присвячену кобзарям. Суспільне Тернопіль

У художньому музеї Тернополя презентували мистецький проєкт "Наша дума, наша пісня не вмре, не загине". Він присвячений українським кобзарям. Це картини, плакати та скульптура, — розповіла заступниця директора музею Ольги Ваврик.

За її словами, так хотіли вшанувати митців, яких знищила радянська влада у 30 роках 20 століття.

На виставці представили 36 картин, 27 плакатів та одну скульптуру, розповіла Ольга Ваврик.

"Відомо, що у 1934 році, а це 90 років тому, відбувся з’їзд кобзарів у Харкові. Туди звезли з усієї України кобзарів і вони були знищені. Документальних підтверджень тому немає, є лише усні свідчення деяких письменників. І можливо колись, коли відкриють архіви, ми будемо знати, чи дійсно цей з’їзд був. Але те, що радянська влада системно знищувала кобзарів — спонукав художників створити проект, щоб нагадати українцям про явище кобзарства в історії нашої країни", — сказала жінка.

Виставка, присвячену кобзарям. Суспільне Тернопіль

За словами Ольги Ваврик, у проєкті взяли участь шість художників з Тернопільщини, а також студенти зі Львова, які створили серію плакатів про українське кобзарство.

Народний художник України Богдан Ткачик презентував 20 своїх картин.

"Я міг би ще 20 робіт дати, але я відібрав найкращі. Це такий проєкт, на який запрошували особисто. Я на Хортиці побачив дерево, під яким збиралися кобзарі та співали. Я їх назвав "Українські Гомери". Це не придумано, а справді так було з історій, які мені розповідали", — зазначив митець.

Художник Богдан Ткачик і бандурист Дмитро Губ’як. Суспільне Тернопіль

Три свої роботи презентував художник Михайло Дирбавка:

"Коли дізнався про цю трагедію кобзарів у Харкові, то перше подумалося, що це пласт культури був вирваний з коренем з життя нашого народу. І ця трагічна така нотка чогось мене не покидала… і мені захотілося передати весь трагізм того".

Художник Михайло Дирбавка. Суспільне Тернопіль

Виставка діятиме до кінця листопада.

Новини України