За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Картина Івана Марчука на виставці в Тернополі. Суспільне Тернопіль
"Ми надали для виставки три оригінальних живописних полотна Івана Марчука: "Сходить чар-місяць", "Сонячна весна" і "У Скансені взимку". Ці твори належать до раннього періоду творчості художника і створені в його особистій техніці, манері — це пльонтанізм. З цього дивовижного плетева ліній і кольорів постають чудові пейзажі", — зазначила заступниця директора художнього музею Ольга Ваврик.
Заступниця директора Тернопільського обласного художнього музею Ольга Ваврик. Суспільне Тернопіль
Директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Валерій Бачинський розповів, як виникла ідея створити цю виставку:
"В січні у Відні я зустрівся з Іваном Марчуком у його майстерні і ми поспілкувались. Тоді я відчув, що я зобов’язаний на батьківщині про нього ще розповісти: що Марчук працює, Марчук живе, Марчук мріє і думає про Україну. І найважливіше, що він у своєму віці працює. Він встає рано і шукає нові, нові, нові підходи для малювання".
Директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Валерій Бачинський. Суспільне Тернопіль
Юлія Дерев’янко — переселенка з Харкова. Жінка зазначила, працює вчителькою історії, вона і раніше цікавилась творчістю Івана Марчука, адже. На цій виставці вперше побачила роботи художника в оригіналі.
"Вразила мене картина "Місяць над селом". Ми ніби і не бачимо того місяця, але кожна деталь, кожен будиночок, кожна хатиночка відображена в його творчості", — сказала відвідувачка.
Юлія Дерев’янко, переселенка з Харкова, відвідувачка виставки. Суспільне Тернопіль
Своїми враженнями поділилась переселенка з Нової Каховки Галина Носкова.
"Мені дуже сподобалась виставка. Давно чула про цього художника, знаю, що він входить в сотню геніїв світу. Знаю, що за радянських часів він зазнав гонінь, цькувань і переслідувань. Його навіть до психіатричної лікарні хотіли запроторити, бо він не вписувався в рамки соцреалізму. Художник був змушений їхати за кордон, щоб якось проявлятися, творити", — сказала Галина Носкова.
Галина Носкова, переселенка з Нової Каховки, відвідувачка виставки. Суспільне Тернопіль
Виставка триватиме до 18 лютого.
Виставка картин Івана Марчука. Суспільне Тернопіль
Нагадаємо, Іван Марчук родом із села Москалівка, Кременецького району. Свої картини художник створює в техніці пльонтанізм, цю техніку він придумав сам. Іван Марчук — народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. У його творчому доробку 5000 картин. Зараз художник живе у Відні.