За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Олена Бережна. Суспільне Тернопіль
Ідея створити свій антистресцентр з’явилась рік тому. Олена має дві вищі освіти: економічну та педагогічну, зараз навчається на психологиню. Також пройшла курси для підприємців.
"Подалася на грантову програму, міжнародний грант від NRS(Норвезька рада у справах біженців). Це був такий старт, це було небагато, десь четверта частина від всіх коштів, які знадобилися мені для відкриття центру, але це був початок", — розповіла Олена Бережна.
Група підтримки батьків. Суспільне Тернопіль
Олена відкрила центр у листопаді минулого року. Там жінка планувала надавати насамперед психологічну підтримку, бо вважала це потрібним під час війни.
"От мене особисто дуже цікавили групи підтримки. Наприклад, для людей, які втратили когось або для людей, які змушені були змінити повністю життя, змінити місце проживання, які важко адаптуються. Але, коли почала працювати, то зрозуміла, що не всі готові до такого формату, не всі готові відкриватися. Не всі навіть досі готові піти до психолога, хоча зараз це потрібно кожному".
Тетяна Гончар. Суспільне Тернопіль
Тетяна Гончар – психологиня антистресцентру. Вона проводить тут індивідуальні консультації та групові заняття, зокрема для батьків.
"Найчастіший запит – це тривога у дітей, тривожність, агресія, питання соціалізації та комунікації або загалом емоційна регуляція у дітей. Я зазвичай розпочинаю з того, що ми вчимо батьків турбуватись і піклуватись про себе, оскільки лише в ресурсному стані вони можуть допомагати своїм дітям вирішувати ті чи інші питання", — розповіла психологиня антистрес центру.
Людмила. Суспільне Тернопіль
Учасниця групи для батьків Людмила розповіла, знайшла тут однодумців.
"Звичайно, що війна наклала свій відбиток на емоційний стан. Плюс я багатодітна мама, в мене четверо дітей, тому мені важливо відновлювати свій стан, свій ресурс поповнювати. Тому я сюди приходжу в коло однодумців, батьків, які теж відчувають труднощі у вихованні дітей".
Майстриня Софія Днись. Суспільне Тернопіль
Творчі заняття у центрі проводить Софія Днись.
"Ми більше спираємося на майстеркласи до свят. В проміжках між святами ми проводимо такі майстеркласи, як валяння, текстурна паста, так само епоксидна смола і також має гурток для діток, щоб трошки розвинути їхню фантазію і познайомити з новими матеріалами і з новими техніками", — розповіла майстриня.
6-річний Дмитро відвідує майстеркласи.з мамою.
"Ходжу на малювання сюди, бо мені дуже подобається тут, бо тут класно, роблять всякі майстеркласи, кожного разу важче і важче.
Антистрес центр
Антистрес центр
Антистрес центр
Антистрес центр