У тернопільській лікарні перевірили пандуси: які порушення виявили

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Тарас Хоміцький та Юрій Влізло. Суспільне Тернопіль

У грудні 2024 року до інфекційного відділення встановили пандус. За словами голови громадської організації "Безбар'єрний Тернопіль" Тараса Хоміцького, пандус повинен мати кут нахилу не більше, ніж 8 градусів:

"Ні я, ні Юра по цьому пандусу не виїхали. Навіть до першого повороту. Там, де найбільш похило, є кут до 30%. Це значне перевищення нормативу і такий пандус потрібно переробляти, а саме, збільшити кількість площадок, довжину пандуса. А взагалі наша рекомендація, що при підйомі, аж на таку висоту, тут один метр та 20 сантиметрів висота, краще зробити хороший підйомник з платформою, щоб він їздив. Тут виходить дуже багато металу, дуже довго. В таких випадках краще підйомник".

Тарас Хоміцький. Суспільне Тернопіль

У пандусі планують зменшити кут нахилу та додати платформи для зручності, розповів головний інженер Тернопільської лікарні №2 Вадим Ляшенко:

"Це встановлено в грудні. Ще навіть деякі роботи недороблені. Це кошти міської ради. Будемо усувати ті зауваження, про які було сказано, за рахунок коштів підрядника того, що монтував".

Перевірка пандуса до до інфекційного відділення лікарні. Суспільне Тернопіль

Наступний пандус, який перевірили, веде до пологового будинку при другій міській лікарні.

"Тут немає пониження, потрібно це допрацювати. Також є поріг, який переходить по самому бордюру. Підйом по пандусу в межах норми, в граничних 8 відсотків, можна пересуватися, але використовують часто таке покриття зверху, що під час спуску велика вібрація виходить, теж дискомфорт. Коли в людини є тонус, чи спастичність в нижніх кінцівках то, відповідно, від цієї відбрації може нога спазмувати ", — сказав член ГО "Група активної реабілітації" Юрій Влізло.

Юрій Влізло. Суспільне Тернопіль

Пандус біля пологового будинку встановили в листопаді минулого року, розповів головний інженер Тернопільської лікарні №2 Вадим Ляшенко.

"Це ми відсунемо, це не складно. Також буде понижено бордюр, щоб можна було легко заїхати з проїзної частини до пандуса. Такий пандус біля 100 тисяч гривень. Роботи будуть виконані найближчим часом, але потрібно знайти, хто це виконає та за що. Це вже буде за кошти лікарні".

Перевірка пандуса біля пологового будинку. Суспільне Тернопіль

За словами Вадима Ляшенка, пандуси є до кожного корпусу лікарні:

"Просто частину пандусів було зроблено давніше, 10-15 років тому, а частина доробляється рік-два. Зроблено 4 нових пандуси".

Вадим Ляшенко. Суспільне Тернопіль

За словами Вадима Ляшенка, пандуси є до кожного корпусу лікарні:

"Просто частину пандусів було зроблено давніше, 10-15 років тому, а частина доробляється рік-два. Зроблено 4 нових пандуси".

Результати моніторингу внесли на платформу "Big Recovery Portal", де стежать за відбудовою, витратами і якістю робіт.

"Це така громадська альтернатива порталу "Dream", у них своя методологія оцінки ризиків пов'язаних з відновленням, реконструкцією. Один з аспектів є якраз безбар'єрність, в чому ми спеціалізуємося і цей сегмент перевіряємо", — розповів Тарас Хоміцький.

Перевірка пандуса. Суспільне Тернопіль

За його словами, з цією платформою працюють недавно:

"Ми тільки почали працювати з оцією платформою, але до цього ми моніторили, як громадська організація, вхід, зокрема, в цій же лікарні, це вхід у поліклініку. Там був ненормативний ухил великий дуже і ми реагували, відповідно там в соціальних мережах піднімали такий невеликий галас і лікарня переробляла".

Новини України